1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 6.8.2020
MIEJSCE REKLAMA  
 
 
 
  SHA baner
 
Opiekun srodowiskowy
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !

Zmiany w Domu Polskim w Bedford

stacja dom polskiZapewne zauważyliście, że wokół Domu Polskiego przy 18-20 Ashburnham Road w Bedford sporo się ostatnio dzieje. Miejsce, w sensie dosłownym i w przenośni, przechodzi prawdziwą metamorfozę. Chcemy Wam przybliżyć wszystkie zmiany i zachęcić do kibicowania oraz pomocy osobom, które za cel postawiły sobie prężne i satysfakcjonujące działanie Domu.

 

Zmiany personalne


Andrzej Gajosz, który przez ponad trzy lata był zarazem dyrektorem, odpowiedzialnym za finanse Domu Polskiego, jak i prywatnym najemcą baru, nie należy już do kierownictwa. W konsekwencji zawarcia umowy w dn. 12 września 2018 r. pomiędzy właścicielami Domu Polskiego a firmą Pride of Poland Ltd, osobą zarządzającą teraz Domem Polskim stała się Aneta Kojadyńska. To właśnie jej powierzono decyzyjność i odpowiedzialność za wszystko, co w Domu Polskim dziać się będzie przez następne dwa lata.

Działania Anety jako właściciela Pride of Poland Ltd będą wspierać osoby, które dobrze znają wyzwania i potrzeby tego miejsca; a są nimi Andrzej Gąsienica, Tomasz Zienkiewicz i Piotr Tkaczyk.

 

Nowa nazwa, nowe logo, nowy fanpage


Kolejny, nowy etap w historii Domu Polskiego został podkreślony zmodyfikowaną nazwą. Od kilku dni Dom Polski to Stacja Dom Polski. Nazwa nawiązuje do położenia Domu przy dworcu kolejowym w Bedford. Można ją także interpretować jako miejsce postoju, zadumy, refleksji, powitania, pożegnania, uścisku dłoni, gdzie jest ciepło, rodzinna atmosfera, wzajemny szacunek i wspólna troska.

- Do tej pory było z tym różnie, wiemy o tym, ale wierzymy że wspólnymi siłami uda nam się stworzyć miejsce, o którym marzymy. Wierzymy w Was, wierzymy w to miejsce – komentują nowi zarządcy Domu.

Stacja Dom Polski posiada już nowe logo, utrzymane w kolorach narodowych. Proste i nowoczesne. Bez zbędnego patosu, ale za to miłe dla oka:
stacja dom polski logo
Nowy, oficjalny i jedyny fanpage SDP można znaleźć pod następującym adresem:
https://www.facebook.com/stacjadompolski/

 

Plany bliższe, plany dalsze


Nowe kierownictwo zajmuje się obecnie sprawami wymagającymi pilnej atencji i to na dwóch płaszczyznach. Po pierwsze; Stacja Dom Polski musi posiadać uporządkowaną dokumentację oraz kwestie finansowe. Opracowywane są zasady funkcjonowania Domu. Powstaje również klarowna oraz otwarta komunikacja tak wewnątrz, jak i na zewnątrz miejsca.

Jednocześnie trwa remont baru oraz uzupełnianie sprzętu grającego. Z tego powodu imprezy w Stacji są zawieszone do odwołania, choć możemy już potwierdzić, że 31 grudnia odbędzie się Sylwester w klimacie PRL.

Warto przy tym dodać, że sam Dom (oprócz baru) oraz wszystkie biznesy, które mają w nim swoją siedzibę – dalej działają bez żadnych zakłóceń i zapraszają w swoje progi.

Docelowo Stacja Dom Polski ma być miejscem, gdzie każdy poczuje się jak w domu; przyjdzie na koncert, wypije piwo, zje coś dobrego i po prostu się wyluzuje.

 

Stacja to my


Kilka tygodni temu Dom Polski poprosił rodaków w Bedford o uzupełnienie anonimowej ankiety, mającej na celu przekazanie uwag i pomysłów dotyczących dalszego funkcjonowania tego polskiego miejsca. Odzew był bardzo duży, a nowe kierownictwo skrupulatnie przeanalizowało każdą wypowiedź i włączyło przekazane wskazówki do swojego planu naprawy Domu.

Stacja nadal jest otwarta na burzę mózgów, współpracę oraz wymianę poglądów. Stąd mile widziane są osoby, które chcą mieć swój wkład w nowy etap życia i funkcjonowania Domu Polskiego i mogą zaoferować pomoc. A każda pomoc będzie potrzebna.

Aneta, Andrzej, Tomasz i Piotr chcą wspólnie rozwijać Dom Polski, by ten rósł w siłę i pozostał dla potomności jako kolebka historii, języka i chluba polskości na obczyźnie.
- Wierzymy w to miejsce – mówią. - Wierzymy w Was, ale też musimy głośno sobie powiedzieć, iż jest to ostatnia szansa Domu Polskiego. Chcemy zrobić wszystko, aby ponownie to miejsce tętniło życiem, jak za dawnych czasów. Wiemy też, że sami tego nie zrobimy - jedynie wspólnymi siłami możemy stworzyć miejsce, o którym marzymy. Dzięki ankietom zrozumieliśmy, że to miejsce - oprócz tego, że ma ogromną historię - jest nadal dla Was ważne i potrzebne. Podjęliśmy się tego trudnego zadania, licząc na Wasze wsparcie i Waszą obecność.

- Przestańmy narzekać, uśmiechnijmy się do siebie i zacznijmy działać a razem na pewno osiągniemy więcej – dodają nowi zarządcy.

 

stacja som polski slider

Fot.: Wnętrza Stacji Dom Polski w Bedford przechodzą metamorfozę.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC