1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 18.6.2021
MIEJSCE REKLAMA 
 
 
 
  SHA baner
 

Trzeci lockdown – ważne informacje

trzy alerty koronawirus ukPremier Boris Johnson ogłosił we wczorajszym orędziu kolejny narodowy lockdown i poinstruował wszystkich, aby w miarę możliwości pozostali w swoich domach, podobnie jak w marcu zeszłego roku. Rządowa decyzja spowodowana jest gwałtownym wzrostem zakażeń koronawirusem oraz coraz większą liczbą pacjentów, przyjmowanych do szpitali z powodu COVID-19. Co możemy i nie możemy robić w związku z nowymi obostrzeniami?

Plan awaryjny dla szkół w Anglii

szkoly srednie anglia koronawirusW obliczu coraz szybciej rozprzestrzeniającej się fali zakażeń koronawirusem w kraju, do której przyczynia się nowa mutacja SARS-CoV-2, rząd zadecydował, że od 31 grudnia blisko 78% mieszkańców zostanie objętych największymi restrykcjami w ramach Tier 4. Postanowiono również, że setki tysięcy uczniów szkół średnich rozpocznie kolejny semestr z opóźnieniem.

Prognoza śniegu i lodu dla Bedford

snieg 2020 bedford lutonCzy czekają nas opady śniegu na koniec 2020 roku? Według synoptyków z Met Office taki rozwój sytuacji jest bardzo możliwy. Biuro wystosowało żółty alert pogodowy, obejmujący między innymi Bedford oraz przewidujący dwudniową zimową aurę, z oblodzeniem i śniegiem.

Bedford pilnie przeniesione do Tier 4

koronawirus bedford peterborough tier 4Bedford w Tier 4 od jutra czyli od niedzieli, 20 grudnia! Nasze miasto w pilnym trybie przejdzie do nowo utworzonej Tier 4 czyli strefy z największymi restrykcjami, związanymi z epidemią koronawirusa. Zmienią się także zasady dotyczące spędzania świąt Bożego Narodzenia oraz podróżowania.

Bedford w Tier 3

trzy alerty koronawirus ukPocząwszy od soboty, 19 grudnia, nasze miasto znajdzie się w trzeciej, czerwonej strefie zagrożenia epidemiologicznego z najbardziej restrykcyjnymi obostrzeniami. Przenosiny ze strefy Tier 2 to skutek gwałtownie wzrastającej liczby zakażeń koronawirusem w Bedford. Co ta decyzja oznacza dla mieszkańców i przedsiębiorców?

Bedford w Tier 2

trzy alerty koronawirus ukDzisiaj ogłoszono nową listę miast i regionów, które znalazły się w trzech strefach obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Nasze miasto i Bedford Borough od środy, 2 grudnia, funkcjonować będą według zasad ustalonych w strefie Tier 2. Oznacza to m.in.: zakaz spotkań w domach z osobami, z którymi nie mieszkamy czy powrót “reguły sześciu” na zewnątrz.

Koniec lockdownu i nowy plan na zimę

tier system ukTo jest już pewne, bo potwierdzone dzisiaj przez premiera brytyjskiego rządu - drugi lockdown w Anglii zakończy się 2 grudnia. W jego miejsce zostanie wprowadzony “Winter Plan”, w myśl którego kraj podzieli się na strefy. Od przyszłego tygodnia ludzie będą mogli wychodzić z domów w dowolnym celu i spotykać się z innymi na zewnątrz przy zachowaniu “reguły sześciu”.

Iluminacja Bedford - konsternacja mieszkańców

iluminacja bedford 2020Kilka dni temu Bedford Borough Council potwierdził, że w związku z epidemią koronawirusa i wprowadzonymi restrykcjami - tradycyjne świętowanie i uruchomienie miejskiej iluminacji świątecznej w Bedford nie będzie mogło się odbyć. Dzisiaj urząd zaprezentował tegoroczne bożonarodzeniowe dekoracje, wywołując tym samym falę komentarzy.

Dalsza pomoc finansowa w czasie pandemii

dofinansowanie koronawirus uk sliderDzień 5 listopada jest nie tylko momentem, w którym w życie wchodzą założenia drugiego lockdownu w Anglii - to również czas ogłoszenia przez brytyjski rząd dalszej pomocy finansowej dla firm, przedsiębiorców i obywateli, dotkniętych skutkami epidemii koronawirusa.

Rząd ogłasza lockdown

lockdown koronawirus ukTo, o czym spekulowano od kilku dni, dzisiaj stało się faktem. Z powodu pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej, rząd ogłasza kolejny lockdown na terenie Anglii. Potrwa on od północy w czwartek, 5 listopada do środy, 2 grudnia. Premier Johnson jest przekonany, że w ten sposób można uniknąć “tysięcy zgonów dziennie” i zrobić kolejny krok do zwycięstwa nad epidemią.

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC