1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 20.7.2024
MIEJSCE REKLAMA 
 
 
 
  SHA baner
 

Dodatkowy Bank Holiday w 2022

bank holiday jubileusz krolowa ukW roku 2022 minie siedemdziesiąt lat od momentu wstąpienia królowej Elżbiety II na brytyjski tron. Z okazji platynowego jubileuszu na Wyspach odbędzie się huczne świętowanie na cześć królowej. Potrwa ono aż cztery doby, a to ze względu na otrzymany w prezencie dzień wolny czyli dodatkowy Bank Holiday.

Brytyjski minister kultury, Oliver Dowden, planuje przeniesienie majowego Spring Bank Holiday na czwartek, 2 czerwca oraz zarządzenie kolejnego dnia wolnego w piątek, 3 czerwca. Jeśli dodamy do tego weekend 4-5 czerwca, to otrzymamy w 2022 roku aż cztery dni wolne. To pozwoli na godne uczczenie historycznego kamienia milowego; pierwszego platynowego jubileuszu, osiągniętego przez najdłużej panującą w Wielkiej Brytanii monarchinię.

Cały rok 2022 będzie wypełniony programem specjalnych wydarzeń ku czci Elżbiety II, łączącym tradycyjne widowiska z najnowocześniejszymi technologicznie pokazami, z kulminacją imprez przypadającą na pierwszy czerwcowy weekend.

Tematem przewodnim uroczystości stanie się panowanie Jej Królewskiej Mości oraz jej wpływ na Wielką Brytanię i cały świat od 1952 roku.

Spektakularnie świętować będzie nie tylko Londyn, ale również inne większe i mniejsze miasta oraz miejscowości w całym UK. Można mieć nadzieję, że wszyscy zbiorą się na tradycyjnych oraz urządzonych z wielką pompą ulicznych fetach.

Plany na platynowy jubileusz są obecnie opracowywane przez najlepszy zespół kreatywnych umysłów w UK, organizatorów wydarzeń i firm technologicznych. Dzięki temu rozwiązania cyfrowe zostaną użyte w trakcie świętowania w zupełnie nowy, przyciągający uwagę sposób - a program wydarzeń zaangażuje organizacyjnie wiele osób, w tym młodzież ze Wspólnoty Narodów.

Jubileusz stanie się również okazją do uhonorowania specjalnym medalem reprezentantów sił zbrojnych UK, pracowników pogotowania czy służby więziennej.

Oczy całego świata będą zwrócone na UK w 2022 roku także z powodu innych wydarzeń; Birmingham 2022 Commonwealth Games oraz Festival UK 2022.

bank holiday jubileusz krolowa uk slider

Królowa Elżbieta II obchodzi jubileusz 70 lat panowania w 2022 roku (fot.: materiały prasowe)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC