1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 21.6.2024
MIEJSCE REKLAMA 
 
 
 
  SHA baner
 

Limity przewozu papierosów i alkoholu do UK

To pytanie często pojawia się wśród rodaków na Wyspach Brytyjskich: ile papierosów i alkoholu możemy ze sobą wwieźć do UK?

Podróżując do Anglii, trzeba pamiętać o jednej podstawowej zasadzie: możemy bez problemu i formalności zabrać ze sobą napoje alkoholowe oraz wyroby tytoniowe, jeśli są one przeznaczone do użytku własnego, a nie na sprzedaż. Również i w tej sytuacji warto przestrzegać pewnych limitów.

Co prawda Wielka Brytania nie wprowadza ograniczeń dla podróżujących z innych krajów UE, co do wwożonego alkoholu i papierosów, to jednak możemy spodziewać się pytań od urzędników celnych, jeśli jednorazowo będziemy chcieli przekroczyć granicę z większą ilością produktów niż:
- 800 papierosów,
- 400 cygaretek,
- 200 cygar,
- 1 kilogram tytoniu,
- 10 litrów wyrobów spirytusowych,
- 20 litrów wina alkoholizowanego,
- 90 litrów wina (w tym maksymalnie 60 litrów wina musującego),
- 110 litrów piwa
Celnicy mogą podejrzewać, że produkty są przeznaczone na sprzedaż, jeżeli chcemy wwieźć ich więcej niż mówią w/w limity i wtedy możemy spodziewać się pytań. Urzędnicy będą wymagać udowodnienia, że wyroby alkoholowe i tytoniowe są przeznaczone na nasz własny użytek oraz mogą zapytać o typ i ilość wwożonych produktów, powód ich kupna, jak za nie zapłaciliśmy, jak często podróżujemy do UK, a także jak dużo zazwyczaj pijemy oraz palimy.
Jeżeli wieziemy ze sobą tytoń lub alkohol do Wielkiej Brytanii i mieścimy się w granicach ilościowych dla użytku własnego, nie będziemy musieli zapłacić akcyzy.
Pamiętajmy, że jeśli złamiemy zasady, nasze produkty alkoholowe i tytoniowe mogą zostać zarekwirowane. 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC