1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 19.1.2022
MIEJSCE REKLAMA 
 
 
 
  SHA baner
 

Kurs przedmałżeński w Bedford

kurs przedmalzenski bedfordTo informacja szczególnie dla panów, którzy w okresie świątecznym klęknęli na jedno kolano oraz dla ich wybranek, które zaszczyciły ich odpowiedzią “tak”. W styczniu 2022 roku w Bedford odbędzie się kurs przedmałżeński. Wszystkie pary, które pragną wziąć ślub kościelny, zapraszamy już teraz do kontaktu z polską parafią w Bedford.

Święta w polskiej parafii w Bedford

kosciol bedfordW polskiej parafii w Bedford trwają ostatnie chwile radosnego oczekiwania na narodziny Jezusa Chrystusa. W tym czasie wierni wezmą udział w spowiedzi świętej. W same święta natomiast – w Pasterce oraz uroczystych mszach świętych. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem tych wydarzeń.

Kwarantanna dla podróżujących z UK do Polski

kwarantanna uk koronawirus przyjezdniOd dziś, tj. od środy, 23 czerwca w życie wchodzi przepis o obowiązkowej kwarantannie dla osób, które przybywają do Polski z UK. Tym samym izolacja podróżnych staje się obustronna, gdyż kwarantanna dla przyjeżdżających z naszej ojczyzny na Wyspy również jest w mocy. Co ważne, polski przepis nie dotyczy tych, którzy są w pełni zaszczepieni.

Wielkanoc w parafii w Bedford

wielkanoc peterborough bedford koronawirus 1Przed nami święta wielkanocne, które w tym roku ponownie będą wyjątkowe z uwagi na pandemię COVID-19. Ze względu na ograniczenia w gromadzeniu i przemieszczaniu się osób, celebrowanie obrzędów Wielkiego Tygodnia w naszej parafii w Bedford ulegnie zmianie.

Bedford pomaga WOŚP

29 wosp bedfordW tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w rytm wyznaczony przez panującą na całym globie pandemię koronawirusa. Jednak zgodnie z przyrzeczeniem danym swego czasu przez Jurka Owsiaka; grania nie powstrzyma nawet koniec świata - zapraszamy zatem do włączenia się do charytatywnej inicjatywy w naszym mieście.

Trwają poszukiwania Justyny Urban

justyna urban luton sliderPiątek, 4 grudnia - to dzień, w którym widziano szesnastoletnią Justynę Urban po raz ostatni w Luton. Nastolatka od ponad trzech tygodni nie dała żadnego znaku życia i nie wiadomo, co obecnie się z nią dzieje. Policja hrabstwa Bedfordshire prosi wszystkich o pomoc w odnalezieniu dziewczyny.

Trzaskowski ponownie triumfuje w UK

wybory druga tura ukRafał Trzaskowski uzyskał miażdżącą przewagę nad konkurentem i został zwycięzcą drugiej tury wyborów prezydenckich wśród Polaków, którzy oddali swój głos na Wyspach. Uprawnionych do tego było 183 365 osób – w procesie głosowania korespondencyjnego zwrócono 145 013 ważnych kart.

Kradzież w Soprano Kebab House

soprano kradziez 1Kilka dni temu doszło do kradzieży w Soprano Kebab House przy Midland Road w Bedford. Łupem złodziejki padła puszka, w której zbierano datki na leczenie małej dziewczynki. Policja zajmuje się już sprawczynią, a ludzie dobrej woli postanowili odzyskać stracone fundusze dla chorej Haneczki.

Polacy w UK postawili na Trzaskowskiego

wybory prezydenckie uk 2020 koronawirusPaństwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki głosowania Polaków w Wielkiej Brytanii w pierwszej turze wyborów prezydenckich 2020. Okazuje się, że w pierwszej trójce znaleźli się ci sami kandydaci, którzy uzyskali największe poparcie wśród głosujących w naszej ojczyźnie – jednak kolejność miejsc jest zupełnie inna.

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC