1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 26.11.2020
MIEJSCE REKLAMA 
 
 
 
  SHA baner
 
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !

Trzaskowski ponownie triumfuje w UK

wybory druga tura ukRafał Trzaskowski uzyskał miażdżącą przewagę nad konkurentem i został zwycięzcą drugiej tury wyborów prezydenckich wśród Polaków, którzy oddali swój głos na Wyspach. Uprawnionych do tego było 183 365 osób – w procesie głosowania korespondencyjnego zwrócono 145 013 ważnych kart.

Kradzież w Soprano Kebab House

soprano kradziez 1Kilka dni temu doszło do kradzieży w Soprano Kebab House przy Midland Road w Bedford. Łupem złodziejki padła puszka, w której zbierano datki na leczenie małej dziewczynki. Policja zajmuje się już sprawczynią, a ludzie dobrej woli postanowili odzyskać stracone fundusze dla chorej Haneczki.

Polacy w UK postawili na Trzaskowskiego

wybory prezydenckie uk 2020 koronawirusPaństwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki głosowania Polaków w Wielkiej Brytanii w pierwszej turze wyborów prezydenckich 2020. Okazuje się, że w pierwszej trójce znaleźli się ci sami kandydaci, którzy uzyskali największe poparcie wśród głosujących w naszej ojczyźnie – jednak kolejność miejsc jest zupełnie inna.

Nowe informacje o wyborach

wybory prezydenckie uk 2020 koronawirusMamy nowy termin wyborów prezydenckich w Polsce – są też nowe zasady dla Polaków w Wielkiej Brytanii, chcących oddać w nich swój głos. Najważniejsza informacja to ta, że w UK zagłosować będziemy mogli wyłącznie korespondencyjnie. Oznacza to, że pakiet wyborczy otrzymamy pocztą na wskazany przez nas adres.

Zagłosuj na Angelikę!

angelika romanczuk miss bedfordAngelika Romańczuk, nasza 27-letnia rodaczka z Bedford, startuje w wyborach na Miss Polski UK & Ireland Internetu 2020. O tytuł ubiega się wraz z trzynastoma innymi kandydatkami. Zachęcamy do zapoznania się z profilem Angeliki i na zagłosowanie na nią w plebiscycie internetowym.

Ważna umowa między UK a Polską

umowa polska wielka brytaniaPolska i Wielka Brytania podpisały umowę, która gwarantuje polskim i brytyjskim obywatelom, mieszkającym w drugim państwie, prawa do głosowania i kandydowania w wyborach lokalnych po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Oznacza to, że polscy obywatele mieszkający w Wielkiej Brytanii oraz brytyjscy obywatele mieszkający w Polsce mają prawo wybierania swoich przedstawicieli we władzach lokalnych w państwie, w którym mieszkają.

Wybory prezydenckie – głosowanie w UK

wybory prezydenckie uk 2020 koronawirusWybory, które wyłonią prezydenta Polski na pięcioletnią kadencję, planowo mają odbyć się w niedzielę, 10 maja. Chęć i sposób ich przeprowadzenia w czasie pandemii koronawirusa, budzi w naszej ojczyźnie wiele kontrowersji. Ambasada RP w Londynie opublikowała dziś informację o głosowaniu w wyborach prezydenckich na terenie UK, również wywołując falę negatywnych komentarzy wśród rodaków na Wyspach.

Bedford pomaga rodzinie w żałobie

przemyslaw wasewicz bedfordW piątek, 17 kwietnia, w godzinach popołudniowych w szpitalu w Bedford zmarł nasz rodak; Przemysław Wąsewicz. Jego historia oraz emocjonalny wpis i apel najbliższych zmarłego w mediach społecznościowych, poruszyły serca wielu osób zarówno w Bedford, jak i poza naszym miastem.

Wielkanoc w parafii w dobie COVID-19

wielkanoc peterborough bedford koronawirus 1Przed nami święta wielkanocne, które w tym roku będą wyjątkowe z uwagi na pandemię COVID-19. Ze względu na ograniczenia w gromadzeniu i przemieszczaniu się osób, sposób celebrowania obrzędów Wielkiego Tygodnia w naszej parafii w Bedford ulegnie zmianie.

Wisła i Soprano łączą siły

wisla soprano zakupy bedford koronawirus siderPodczas epidemii, w trudnym czasie zarówno dla firm, jak i dla ich klientów; dwa polskie biznesy w Bedford wyszły z pomocną inicjatywą. Aby móc realizować zalecenia rządu, dotyczące pozostawania w domu, sklep Wisła oraz Soprano Kebab wprowadzają usługę zakupów z dostawą do domu.

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
ABC