1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 11.5.2021
MIEJSCE REKLAMA 
 
 
 
  SHA baner
 

Wielkanoc w parafii w Bedford

wielkanoc peterborough bedford koronawirus 1Przed nami święta wielkanocne, które w tym roku ponownie będą wyjątkowe z uwagi na pandemię COVID-19. Ze względu na ograniczenia w gromadzeniu i przemieszczaniu się osób, celebrowanie obrzędów Wielkiego Tygodnia w naszej parafii w Bedford ulegnie zmianie.

Bedford pomaga WOŚP

29 wosp bedfordW tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w rytm wyznaczony przez panującą na całym globie pandemię koronawirusa. Jednak zgodnie z przyrzeczeniem danym swego czasu przez Jurka Owsiaka; grania nie powstrzyma nawet koniec świata - zapraszamy zatem do włączenia się do charytatywnej inicjatywy w naszym mieście.

Trwają poszukiwania Justyny Urban

justyna urban luton sliderPiątek, 4 grudnia - to dzień, w którym widziano szesnastoletnią Justynę Urban po raz ostatni w Luton. Nastolatka od ponad trzech tygodni nie dała żadnego znaku życia i nie wiadomo, co obecnie się z nią dzieje. Policja hrabstwa Bedfordshire prosi wszystkich o pomoc w odnalezieniu dziewczyny.

Trzaskowski ponownie triumfuje w UK

wybory druga tura ukRafał Trzaskowski uzyskał miażdżącą przewagę nad konkurentem i został zwycięzcą drugiej tury wyborów prezydenckich wśród Polaków, którzy oddali swój głos na Wyspach. Uprawnionych do tego było 183 365 osób – w procesie głosowania korespondencyjnego zwrócono 145 013 ważnych kart.

Kradzież w Soprano Kebab House

soprano kradziez 1Kilka dni temu doszło do kradzieży w Soprano Kebab House przy Midland Road w Bedford. Łupem złodziejki padła puszka, w której zbierano datki na leczenie małej dziewczynki. Policja zajmuje się już sprawczynią, a ludzie dobrej woli postanowili odzyskać stracone fundusze dla chorej Haneczki.

Polacy w UK postawili na Trzaskowskiego

wybory prezydenckie uk 2020 koronawirusPaństwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki głosowania Polaków w Wielkiej Brytanii w pierwszej turze wyborów prezydenckich 2020. Okazuje się, że w pierwszej trójce znaleźli się ci sami kandydaci, którzy uzyskali największe poparcie wśród głosujących w naszej ojczyźnie – jednak kolejność miejsc jest zupełnie inna.

Nowe informacje o wyborach

wybory prezydenckie uk 2020 koronawirusMamy nowy termin wyborów prezydenckich w Polsce – są też nowe zasady dla Polaków w Wielkiej Brytanii, chcących oddać w nich swój głos. Najważniejsza informacja to ta, że w UK zagłosować będziemy mogli wyłącznie korespondencyjnie. Oznacza to, że pakiet wyborczy otrzymamy pocztą na wskazany przez nas adres.

Zagłosuj na Angelikę!

angelika romanczuk miss bedfordAngelika Romańczuk, nasza 27-letnia rodaczka z Bedford, startuje w wyborach na Miss Polski UK & Ireland Internetu 2020. O tytuł ubiega się wraz z trzynastoma innymi kandydatkami. Zachęcamy do zapoznania się z profilem Angeliki i na zagłosowanie na nią w plebiscycie internetowym.

Ważna umowa między UK a Polską

umowa polska wielka brytaniaPolska i Wielka Brytania podpisały umowę, która gwarantuje polskim i brytyjskim obywatelom, mieszkającym w drugim państwie, prawa do głosowania i kandydowania w wyborach lokalnych po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Oznacza to, że polscy obywatele mieszkający w Wielkiej Brytanii oraz brytyjscy obywatele mieszkający w Polsce mają prawo wybierania swoich przedstawicieli we władzach lokalnych w państwie, w którym mieszkają.

Wybory prezydenckie – głosowanie w UK

wybory prezydenckie uk 2020 koronawirusWybory, które wyłonią prezydenta Polski na pięcioletnią kadencję, planowo mają odbyć się w niedzielę, 10 maja. Chęć i sposób ich przeprowadzenia w czasie pandemii koronawirusa, budzi w naszej ojczyźnie wiele kontrowersji. Ambasada RP w Londynie opublikowała dziś informację o głosowaniu w wyborach prezydenckich na terenie UK, również wywołując falę negatywnych komentarzy wśród rodaków na Wyspach.

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC