1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 20.7.2024
MIEJSCE REKLAMA 
 
 
 
  SHA baner
 

Komedia “Na Twoim miejscu” w Vue Bedford

na twoim miejscu film komedia uk polski polonia polacy anglia kino.webpPodnosząca na duchu polska komedia, w której zamiana ciał głównych bohaterów jest tylko pretekstem do opowiedzenia o tym, jak poznanie perspektywy drugiego człowieka może wpłynąć na jakość związków i relacji międzyludzkich - zagości na ekranie kinie Vue Bedford już od 20 stycznia. Zapraszamy na film “Na twoim miejscu”.

Film „Nie cudzołóż i nie kradnij” w kinach w UK

nie cudzoloz nie kradnij film uk 1Julia Wieniawa jako nierządnica w stroju anioła, Mateusz Banasiuk jako niewierny mąż Aleksandy Popławskiej, Cezary Pazura jako sutener rodem z Dzikiego Zachodu a Bartek Firlet i Sebastian Stankiewicz jako groteskowi, ale groźni gangsterzy – tego możemy się spodziewać po najnowszej polskiej komedii, która od 3 grudnia zagości w kinach w UK.

Kurs przedmałżeński w Bedford

kurs przedmalzenski bedfordW imieniu organizatorów, nasza redakcja serdecznie zaprasza na kurs przedmałżeński, który odbędzie się w polskiej parafii w Bedford. Tym razem w nieco skondensowanej formie czasowej. Całość zamknie się w dwóch weekendach (5 spotkaniach około 1,5-godzinnych). Start w dniu 24 czerwca o godzinie 20:00.

Polskie wydarzenia w Laxton Hall

laxton hall 2018 sliderCzerwiec to tradycyjnie miesiąc polskich wydarzeń w położonym w Northamptonshire i oddalonym o 20 mil od naszego miasta Laxton Hall. W tym roku zaprosiliśmy Was już na odbywający się 18 czerwca Wesoły Dzień Dziecka - zatem teraz przyszedł czas na przedstawienie dwóch kolejnych eventów.

Wesoły Dzień Dziecka ponownie w Laxton Hall

laxton hall 2018 sliderW tym roku, po dwuletniej przerwie spowodowanej restrykcjami pandemicznymi, wznawiamy imprezy w Laxton Hall. W tej malowniczo położonej posiadłości blisko Corby 18 czerwca 2022 roku odbędzie się Wesoły Dzień Dziecka, organizowany przez Polską Misję Katolicką w Anglii i Walii.

Wielkanoc w parafii w Bedford

swieconka bedford 2017Przed nami święta wielkanocne - najważniejsza uroczystość w chrześcijańskim kalendarzu liturgicznym. Wiemy już, jak ten szczególny okres będzie wyglądał w polskiej parafii w Bedford; kiedy odbędzie się świąteczna spowiedź, droga krzyżowa, adoracja krzyża oraz święcenie pokarmów.

Soprano gra z WOŚP

wosp 2022 bedfordW ten weekend jubileuszowo, bo po raz trzydziesty, zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tegoroczną edycję, podobnie jak wiele poprzednich, wspiera polski biznes w Bedford. Soprano Kebab House zaprasza wszystkich do wsparcia szczytnego celu i pomocy w zbieraniu funduszy, które zostaną przeznaczone na rzecz okulistyki dziecięcej w Polsce.

Kurs przedmałżeński w Bedford

kurs przedmalzenski bedfordTo informacja szczególnie dla panów, którzy w okresie świątecznym klęknęli na jedno kolano oraz dla ich wybranek, które zaszczyciły ich odpowiedzią “tak”. W styczniu 2022 roku w Bedford odbędzie się kurs przedmałżeński. Wszystkie pary, które pragną wziąć ślub kościelny, zapraszamy już teraz do kontaktu z polską parafią w Bedford.

Święta w polskiej parafii w Bedford

kosciol bedfordW polskiej parafii w Bedford trwają ostatnie chwile radosnego oczekiwania na narodziny Jezusa Chrystusa. W tym czasie wierni wezmą udział w spowiedzi świętej. W same święta natomiast – w Pasterce oraz uroczystych mszach świętych. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem tych wydarzeń.

Kwarantanna dla podróżujących z UK do Polski

kwarantanna uk koronawirus przyjezdniOd dziś, tj. od środy, 23 czerwca w życie wchodzi przepis o obowiązkowej kwarantannie dla osób, które przybywają do Polski z UK. Tym samym izolacja podróżnych staje się obustronna, gdyż kwarantanna dla przyjeżdżających z naszej ojczyzny na Wyspy również jest w mocy. Co ważne, polski przepis nie dotyczy tych, którzy są w pełni zaszczepieni.

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC