1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 20.7.2024
MIEJSCE REKLAMA 
 
 
 
  SHA baner
 

Dodatek ₤150 do council tax - jak go otrzymać?

council tax bedford podwyzkaW ramach rządowego planu pomocy, związanego z częściowym pokryciem wzrastających kosztów energii, około 20 milionów gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii, a w tym spora część w naszym mieście i hrabstwie, skorzysta z bezzwrotnej dotacji pieniężnej. Można ją otrzymać już na początku kwietnia - wystarczy tylko spełnić jeden warunek.

Opisywany, jednorazowy dodatek w wysokości ₤150 otrzymają te domostwa, które na liście podatku lokalnego przypisane są od grupy A do D. Jeżeli właściciele lub osoby wynajmujące takie nieruchomości uiszczają council tax przy pomocy polecenia zapłaty (direct debit), to wtedy Bedford Borough Council automatycznie, a tym samym szybciej, bo nawet na początku kwietnia, wypłaci dotację na konto, z którego spływają płatności.

Dlatego też urząd zachęca wszystkich do zlecenia zapłaty podatku przez direct debit. Jeśli uda się ustawić płatności w banku przed 1 kwietnia, to dodatek pieniężny otrzymamy bez żadnych dodatkowych formalności nawet w ciągu jednego miesiąca. Rejestracji do płatności przez direct debit można dokonać na stronie urzędu [KLIK].

Jeśli natomiast płatność podatku do Bedford Borough Council odbywa się w inny sposób, wtedy konieczne jest uzupełnienie wniosku na stronie urzędu, gdzie podamy dane naszego konta bankowego, na które ma wpłynąć ₤150. Mieszkańcy proszeni są o wysłanie wiadomości mailowej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - gdy tylko wniosek będzie gotowy do wypełnienia, urząd prześle nam o tym informację.

O tym, czy nasza nieruchomość kwalifikuje się do programu pomocowego, a zatem czy należy do grupy council tax od A do D, możemy przekonać się wpisując odpowiednie dane na tej stronie internetowej [KLIK].

Dodatek do council tax stanowi pierwszą część pomocy rządowej, zaoferowanej wobec wzrastających cen energii. Drugiej możemy się spodziewać w październiku tego roku. Wtedy to wszystkie gospodarstwa domowe w UK otrzymają jednorazową zniżkę na rachunku za energię w wysokości £200. Tę kwotę będziemy jednak musieli spłacić, w ratach po £40 na rok, przez pięć lat, począwszy od 2023 roku.

council tax domy uk dodatek 150 rabat energia 1

council tax domy uk dodatek 150 rabat energia slider

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC