1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 21.6.2024
MIEJSCE REKLAMA 
 
 
 
  SHA baner
 

Wesoły Dzień Dziecka ponownie w Laxton Hall

laxton hall 2018 sliderW tym roku, po dwuletniej przerwie spowodowanej restrykcjami pandemicznymi, wznawiamy imprezy w Laxton Hall. W tej malowniczo położonej posiadłości blisko Corby 18 czerwca 2022 roku odbędzie się Wesoły Dzień Dziecka, organizowany przez Polską Misję Katolicką w Anglii i Walii.

Wesoły Dzień Dziecka w Laxton Hall to gromadząca tysiące polskich dzieci z całej Wielkiej Brytanii wspaniała całodzienna impreza plenerowa z mnóstwem konkursów, zawodów i zabaw!

Nie byliście jeszcze w Laxton Hall? Oto dlaczego warto się tam wybrać w tym roku.

Cały cykl imprez i program w Laxton Hall przygotowany jest specjalnie z myślą o dzieciach, mając na względzie przede wszystkim ich integrację poprzez wspólną zabawę oraz edukację.

Coroczny wyjazd do Laxton Hall to już tradycja wielu szkół sobotnich, a niektóre z nich na stałe wpisały ją do szkolnych kalendarzy jako wydarzenie niemal obowiązkowe, w którym społeczność szkolna powinna uczestniczyć. - Bo nie ma szkoły bez Laxton Hall i Dnia Dziecka w Laxton Hall bez szkół.

To również miejsce spotkań na prawdziwym wiosennym pikniku, na który umawiają się zaprzyjaźnione z sobą rodziny. Przyjeżdżają tu z kocami, dziecięcymi wózkami i nawet ze swoimi zwierzakami.

Trudno o podobne miejsce na Wyspach, w którym Polacy tak ochoczo i licznie się gromadzą. To przyjaźnie wśród dzieci, jak i dorosłych, biorą swój początek w Laxton Hall. Sprzyja temu atmosfera, klimat, a przede wszystkim wspólnie spędzony czas wypełniony atrakcjami dla dzieci, z mnóstwem konkursów, zawodów i zabaw. To również, dla niektórych małych dzieci, okazja do spotkania się z dziećmi z polskiej szkoły, do której będą chodzić w przyszłości.

Zapraszamy więc w dniu 18 czerwca 2022 roku w godzinach 11.00 - 17.00.

Po raz 15-sty organizatorem tej plenerowej imprezy jest Polska Misja Katolicka a patronem - Polska Macierz Szkolna i Polska Ambasada.

Dzieci biorą udział w licznych konkursach oraz indywidualnych, jak i grupowych konkurencjach sportowych. Uczestniczą w zorganizowanych dla nich zajęciach i warsztatach, mają okazję przejażdżki na kucykach a wielkie dmuchane zjeżdżalnie i tory przeszkód, wymagające dużego wysiłku fizycznego, dają im niesamowitą frajdę.

Staramy się co roku powiększyć ilość ofiarowanych atrakcji. I tak w tym roku będzie pięć koni, dwie zjeżdżalnie, dwa zamki, smok i tor z przeszkodami, jak również niezmiernie popularny football stołowy, gdzie dzieci przyczepiane są do poziomych prętów. Gracze mogą się przesuwać na prawo i lewo, ale ani do przodu, ani do tyłu. I tak strzelają gole do bramek. No i oczywiście rozgrywki piłki nożnej i siatkówki, szachy, konkurs recytatorski i muzyczny czy wyścigi w workach.

Organizowana z ogromnym rozmachem impreza obsługiwana jest co roku przez ponad setkę wolontariuszy. W konkursach dzieci, jak i całe drużyny, otrzymują nagrody, a przede wszystkim - wspaniale się bawią!
Radosnej atmosfery dopełniają grill serwujący polskie kiełbaski i pierogi oraz dwie kawiarnie z pysznymi wypiekami polskiej kulinarnej tradycji, napojami i lodami.

To niecodzienna okazja, aby na pięknym 35-hektarowym, zielonym terenie starego XVII-wiecznego dworku (w którym znajduje się Dom Spokojnej Starości), przeżyć wspaniały, pełen wrażeń, dzień.

Udział w Wesołym Dniu Polskiego Dziecka jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich chętnych: uczniów polskich szkół sobotnich wraz z rodzicami i nauczycielami, jak i rodzin mieszkających w UK.

Mile są również widziane dzieci i rodzice innych narodowości, a szczególnie rodziny z Ukrainy.

Wymagane jest stosowanie się do zasad Regulaminu imprezy.

Zabronione jest rozpalanie grilla.

Większe grupy (ze szkół sobotnich bądź innych organizacji) prosimy o przesłanie e-maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. o szacowanej liczebności grupy. Informacje te pomogą Organizatorom w przygotowaniu imprezy. Polskie szkoły sobotnie pragnące zgłaszać drużyny do udziału w grupowych konkurencjach sportowych, proszone są o przesyłanie zgłoszeń na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Udział w konkurencjach indywidualnych np. konkurs recytatorski czy też muzyczny, zgłasza się na miejscu.

W ramach Dnia Dziecka przewidziane są następujące atrakcje:
- Konkurs recytatorski
- Konkurs muzyczny
- Piłka nożna
- Zajęcia artystyczne (m.in wykonywanie: masek, krótkich komiksów, naszyjników, malowanych talerzy, rolkowych zwierzaków z papieru, trójwymiarowych kartek, wachlarzy, wysp na wakacje marzeń, kapeluszy pirata)
- Koniki i kucyki
- Szachy
- Siatkówka
- Dwa ognie
- Wyścigi w workach
- Zjeżdżalnie: Giant Boot slide, Pink Panther slide
- Human Table Football
- 70 ft Run - tor z przeszkodami
- Medieval Activity Run
- 100ft Sporting Activity Run
- Konkurs kucharski
- Muzyka i śpiew
- Grill: kiełbaski, pierogi i napoje
- Wata cukrowa
- Dwie kawiarnie serwujące ciasta i gorące napoje
- Puchary i dyplomy dla uczestników zawodów
- Szeroki wybór na stoiskach z książkami

Całkowity dochód z kawiarni oraz grilla zostanie przeznaczony na organizację Wesołego Dnia Dziecka w 2023 roku.

Zapraszamy na to wspaniałe święto!

Organizatorzy Wesołego Dnia Polskiego Dziecka 2022 w Laxton Hall

laxton hall 2018

wesoly dzien dziecka laxton hall 2022 plakat

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC