1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 6.3.2021
MIEJSCE REKLAMA 
 
 
 
  SHA baner
 

Amen w Bedford

amen bedfordW polskim kościele w Bedford zapowiada się kolędowa fiesta. Wszystko za sprawą zespołu muzycznego Amen, który wraz z profesjonalnymi muzykami oraz gośćmi już za dwa tygodnie przyjedzie do naszego miasta, by zaprezentować najpiękniejsze pieśni bożonarodzeniowe.

Koncert Amen w Bedford odbędzie się w sobotę, 20 stycznia, o godzinie 15:30 w kościele Najświętszego Serca Jezusa i Św. Katberta (Mill Street, MK40 3EU).

Bilety w cenie £5 do nabycia przed koncertem.

AMEN - AdoraMus Emigranci Najwyższemu to grupa ludzi, którzy podjęli wyzwanie, by w duchu radości śpiewać i grać na chwałę Najwyższemu Bogu. Grupa, nie muzyków, a zapalonych ludzi, z szerokim wachlarzem doświadczeń muzycznych, wieku, wykonywanych zawodów, miejsca zamieszkania (od Londynu, przez Bath, po Lincoln). Łączy ich pasja, dla której poświęcają swoją energię, zaangażowanie i czas. Zamysł koncertowego uwielbienia powoli dojrzewa i przemienia się we wspólnotę. Specyficzną, opartą na wartościach i tradycji chrześcijańskiej, poczuciu polskiej tożsamości, która integruje się z otaczającą, brytyjską rzeczywistością, środowiskiem i kulturą. Grupa dojrzewa również muzycznie – wspierana przez wybitnych muzyków z Polski i prowadzona przez znanego instrumentalistę, Romana Licznerskiego.

W przekonaniu, że Najwyższemu, w jego niepojętej dobroci trzeba ofiarować wszystko, co najlepsze, ta muzyczna wspólnota łączy radość, ciepło i autentyczność płynącą z pasji grania i śpiewania, z dążeniem do jak najwyższego poziomu artystycznego.

Repertuar AMEN to zarówno standardy muzyki chrześcijańskiej, jak i własne kompozycje zespołu. Jedne i drugie w nowoczesnych aranżacjach, łączących elementy muzyki sakralnej, przez klasyczną aż do współczesnego pop, w poszukiwaniu własnego stylu i brzmienia. Twórcą i aranżerem niemal całego repertuaru jest Roman Licznerski a repertuar kolędowy pomógł przygotować także Marek Podkowa, wybitny aranżer i saksofonista jazzowy.

Oprócz Marka Podkowy z AMEN grają profesjonalni muzycy z wielu znakomitych instytucji muzycznych, od znanych filharmonii po opery i big-bandy.

Koncerty AMENu to ogromny ładunek energii, w przekroju emocji od radości po wzruszenie, towarzyszących uwielbieniu, ale grupa nie ucieka też od treści refleksyjnych, dylematów współczesnego człowieka, wędrującego, poszukującego drogi do Boga.

W każdym roku zespół chce odwiedzać nowe miejsca, prezentując swoje muzyczne przesłanie. W ostatnich miesiącach koncertował w Londynie (Ilford), Derby, Peterborough, Laxton Hall, Reading, Leicester i Bath. Podczas trasy koncertowej w maju 2016 r. towarzyszył AMEN Mateusz Ziółko - zwycięzca The Voice of Poland 2013 a w późniejszych koncertach - Marcin Jajkiewicz, znany m.in. z programu TVP Jaka to melodia.

W grudniu 2016 zespół wydał płytę z kolędami i pastorałkami Gdy Anioł, cieszącą się dużym powodzeniem wśród angielskiej Polonii.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC