1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 12.7.2020
MIEJSCE REKLAMA  
 
 
 
  SHA baner
 
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !

placa






ImageMinimalna stawka 5,52 funta za godzinę odchodzi do lamusa. Rząd podnosi od  pierwszego października  minimum, jakie musi zapłacić pracodawca o 21 pensów.
Od 1 października zaczną obowiązywać nowe stawki krajowej płacy minimalnej (National Minimum Wage - NMW). Stawka wzrasta do 5,73 funta za godzinę dla pracowników w wieku 22 lat lub starszych, do 4,77 funta dla pracowników w wieku 18-21 lat i do 3,53 funta dla pracowników w wieku 16 i 17 lat.
"Krajowa płaca minimalna to niezmiernie ważne prawo wprowadzone przez ten rząd w celu ochrony najgorzej opłacanych pracowników w Zjednoczonym Królestwie przed eksploatacją. Żeby jednak ochrona ta właściwie zadziałała, ważne jest, aby pracownicy rozumieli przysługujące im prawa, a pracodawcy byli świadomi ciążących na nich obowiązków" – mówi minister stanu ds. stosunków pracowniczych Pat McFadden.
Jak szacuje resort McFadena, korzyść z podwyższonych zarobków odniesie około milion pracowników w całym Zjednoczonym Królestwie.
W celu podniesienia świadomości na temat tych podwyżek, departament ds. działalności gospodarczej (Department for Business) rozpoczyna także nową kampanię skierowaną do osób pochodzących z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, które mieszkają i pracują w Wielkiej Brytanii.

Kampania ta jest kontynuacją zeszłorocznej akcji, w wyniku której liczba telefonów od pracowników z tej części Europy na poufną infolinię o krajowej płacy minimalnej wzrosła o 400 proc.Celem kampanii jest poinformowanie pracowników, którzy mogą nie być świadomi przysługujących im praw pracowniczych w Zjednoczonym Królestwie, o tym jaka zapłata przysługuje im za wykonywaną pracę.
Nowa kampania ma zachęcić pracowników do sprawdzenia, czy ich zarobki zostały dostosowane do nowych stawek, tak aby dostawali taką zapłatę, do jakiej mają prawo.
Dla osób, które podejrzewają, że ich pensja jest znacznie niższa niż krajowa płaca minimalna, dostępna jest pomoc. Pracownicy mogą zadzwonić na poufną infolinię pod numer telefonu 0845 6000 678 i tam porozmawiać z doradcą lub zgłosić skargę na pracodawcę. Porady udzielane są w ponad stu językach.
Tylko w zeszłym roku urząd HM Revenue & Customs (urząd ds. podatków i ceł) przeprowadził dochodzenia w ponad 4,1 tys. spraw związanych z krajową płacą minimalną i zabezpieczył prawie 3,9 mln funtów zaległych wynagrodzeń dla ponad 19 tys. pracowników.
źródło: onet.eu






Comments are now closed for this entry

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
ABC