1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 4.3.2024
MIEJSCE REKLAMA 
 
 
 
  SHA baner
 

Bedford Film Festival – polskie kino powraca do Bedford

bedford film festivalBedford Film Festival jest wydarzeniem, podczas którego widzowie mogą obejrzeć specjalnie wyselekcjonowane obrazy filmowe, często niedostępne nigdzie indziej, czasem z kategorii kina off. Tegoroczna, druga już, uczta dla kinomaniaków odbędzie się w dniach 26 – 28 września, a jej organizatorzy zaserwują nam m.in. genialny film, polski kandydat do nagrody Oscara czyli „Idę”.  

Na projekcję polskiego filmu z angielskimi substytułami zapraszamy w sobotę, 27 września, o godzinie 11.30 do The Higgins przy Castle Lane w Bedford (MK40 3XD).

Bilety można zakupić w cenie £5 (http://bedfordfilmfestival.org/event/ida/).

„Ida” to obraz filmowy, wyreżyserowany przez Pawła Pawlikowskiego, który podbija kina na całym świecie i zbiera znakomite recenzje. Już ma na koncie wiele prestiżowych nagród, a oczekiwania względem tej najważniejszej zostały rozbudzone po wybraniu „Idy” na polskiego kandydata do wyróżnienia Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej.

Akcja filmu rozgrywa się w Polsce, na początku lat 60. Anna jest w nowicjacie, jako sierota umieszczona w klasztorze pod opieką zakonnic. Matka przełożona namawia ją, by przed święceniami odwiedziła swoją ciotkę, jedyną żyjącą krewną. Ciotka opowiada Annie o jej rodzicach i losach rodziny. Wyznaje jej, że Anna jest żydówką. Decydują pojechać do miejscowości Piaski, gdzie mieszkali dziadkowie i rodzice Anny jeszcze przed wojną. I tak oto rozpoczyna się podróż, która zmieni na zawsze nie tylko ich życie, ale losy osób, które spotkają na swojej drodze.

Kapitalne kreacje filmowe Agaty Trzebuchowskiej, Agaty Kuleszy i Dawida Ogrodnika. A do tego mistrzowski czarno-biały obraz, sprawiający, że widz skupia uwagę na istocie rzeczy, a nie na zbędnych ozdobnikach. Naprawdę warto obejrzeć.

Inne filmy, prezentowane w ramach Bedford Film Festival, również zasługują na uwagę. Wśród nich znajdą się takie tytuły, jak „Wielkie piękno” Paolo Sorrentino czy „20,000 dni na ziemi”. Pełen program wydarzenia znajduje się na stronie internetowej Festiwalu: 
http://bedfordfilmfestival.org/events/category/full-programme/

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC