1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 4.3.2024
MIEJSCE REKLAMA 
 
 
 
  SHA baner
 

Aldi inwestuje w Bedford

aldi bedford 2017Około 400 nowych stanowisk pracy może powstać po tym, jak niemiecki supermarket Aldi złożył wniosek o pozwolenie na budowę swojego nowego centrum dystrybucji w Bedford. Magazyn miałby powstać przy Hardwick Hill (Elstow) i zająć powierzchnię 88 tys. metrów kwadratowych. Jeśli lokalni decydenci zaaprobują wniosek, nowo wybudowane centrum w Bedford stanie się jednym z dwunastu tego typu na terenie całego kraju.

Miejsce miałoby obsługiwać sieć sklepów Aldi w hrabstwach Bedfordshire, Buckinghamshire oraz Hertfordshire.

Koszt budowy centrum dystrybucji w Bedford, jeśli plany uzyskają zielone światło od Bedford Borough Council, wyniesie ponad 75 mln funtów.

Inwestycja jest częścią szeroko zakrojonego planu ekspansji handlowej, zakładającego utworzenie 300 nowych sklepów Aldi (i co za tym idzie – 4000 miejsc pracy) do 2022 roku na terenie całego kraju. Aldi obecnie posiada 700 sklepów w UK.

Jest to plan ambitny, zważywszy na fakt, że Aldi już trzeci rok z rzędu wykazuje spadek zysków. Jeden z pięciu największych supermarketów w kraju chce jednak stanąć do rywalizacji ze swoją konkurencją i zawalczyć o rynek. Według przeprowadzonych badań konsumenckich, ponad połowa gospodarstw domowych w UK regularnie robi swoje zakupy w Aldi. Szacunki pokazują, że firma mogłaby zyskać jeszcze więcej klientów, gdyby tylko ci mieli w swojej okolicy market Aldi.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC