1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 4.3.2024
MIEJSCE REKLAMA 
 
 
 
  SHA baner
 

Film „303. Bitwa o Anglię” w UK

303 bitwa o anglie hurricane ukJuż 2 września w kinie Odeon w Milton Keynes obejrzymy jeden z dwóch filmów o Dywizjonie 303, które w tym roku wchodzą na ekrany kin. Przed seansem czeka nas projekcja wywiadu z reżyserem tej brytyjsko-polskiej produkcji, zdobywcą nagród Emmy i BAFTA; Davidem Blairem.

Filmu niestety nie zobaczymy w żadnym kinie w Bedford.

Jest rok 1940. Władze i ludność Wielkiej Brytanii z rosnącym przerażeniem patrzą na inwazję niemieckiej armii na Europę. Rozpoczyna się bitwa o Anglię, w której doskonale wyszkoleni i doświadczeni piloci Luftwaffe zaciekle atakują alianckie samoloty RAFu. Z pomocą przybywają doborowi polscy lotnicy: Jan Zumbach, Witold Urbanowicz, Mirosław Ferić i Witold „Tolo” Łokuciewski. To weterani, którzy pragną walczyć w obronie swojej ojczyzny nawet poza jej granicami. Początkowa nieufność Brytyjczyków musi ustąpić wielkiemu szacunkowi, jakim Anglicy zaczynają darzyć polskich pilotów. Tak powstaje Dywizjon 303 imienia Tadeusza Kościuszki, który okazał się być najskuteczniejszym oddziałem powietrznym w trakcie bitwy o Anglię. Bohaterom przypisuje się zestrzelenie ponad 120 niemieckich samolotów – to wynik, jakiego nie udało się osiągnąć żadnemu innemu powietrznemu dywizjonowi.

W międzynarodowej obsadzie filmu, w Wielkiej Brytanii prezentowanego pod tytułem „Hurricane”, obok Marcina Dorocińskiego („Jack Strong”, „Pitbull. Ostatni pies”) i Filipa Pławiaka („Listy do M. 3”), wystąpili również: gwiazda kultowego serialu „Gra o tron” – Iwan Rheon oraz syn Mela Gibsona – Milo Gibson (znany m.in. z nagrodzonego dwoma Oscarami obrazu „Przełęcz ocalonych”). Za efekty specjalne odpowiada firma Lipsync Post, mająca na swoim koncie pracę przy zagranicznych produkcjach z największymi hollywoodzkimi gwiazdami. Zdjęciami do filmu zajął się Piotr Śliskowski – wybitny operator, który pracował przy „Generale Nilu”, „80 milionach” i serialu „Czas honoru. Powstanie”.

303. Bitwa o Anglię – szczegóły seansu w Milton Keynes

Data: Niedziela, 2 września
Godzina: 18:00
Miejsce: Odeon Milton Keynes Stadium, 12 Stadium Way W, Bletchley, Milton Keynes, MK1 1ST
Czas trwania: 123 minuty
Ceny biletów: £12.25 dorośli, £9.25 osoby od 13 do 17 lat, £10.25 seniorzy i £9.75 studenci
https://www.odeon.co.uk/films/hurricane_recorded_q_amp_a/101358/  
Film emitowany będzie w 2D i języku angielskim.

Polska premiera kolejnego filmu, „Dywizjonu 303”, który ma być prawdziwą historią polskich asów przestworzy, inspirowaną bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule – przewidziana jest na dzień 31 sierpnia. Film z Maciejem Zakościelnym, Piotrem Adamczykiem, Janem Wieczorkowskim i Antonim Królikowskim, zapewne wkrótce zobaczymy na ekranach brytyjskich kin, jednak dokładna data emisji nie została jeszcze podana do wiadomości publicznej.

303 bitwa o anglie hurricane uk plakat

 

303 bitwa o anglie hurricane uk slider

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC