1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 21.6.2024
MIEJSCE REKLAMA 
 
 
 
  SHA baner
 

Plan awaryjny dla szkół w Anglii

szkoly srednie anglia koronawirusW obliczu coraz szybciej rozprzestrzeniającej się fali zakażeń koronawirusem w kraju, do której przyczynia się nowa mutacja SARS-CoV-2, rząd zadecydował, że od 31 grudnia blisko 78% mieszkańców zostanie objętych największymi restrykcjami w ramach Tier 4. Postanowiono również, że setki tysięcy uczniów szkół średnich rozpocznie kolejny semestr z opóźnieniem.

Zdecydowana większość szkół podstawowych w Anglii powróci do pracy w przyszłym tygodniu po świątecznej przerwie.

Jednak szkoły średnie na terenie Anglii pozostaną zamknięte dla większości uczniów przez dodatkowe dwa tygodnie aż do 18 stycznia, aby można było odzyskać kontrolę nad epidemią koronawirusa.

Wyjątek stanowi ta grupa starszych uczniów, która przygotowuje się obecnie do egzaminów - rząd zadecydował, że pierwszy tydzień semestru spędzi ona na nauce zdalnej a do szkół powróci nieco wcześniej niż koledzy z innych roczników czyli 11 stycznia.

Dzieci, wymagające kształcenia specjalnego oraz te, których rodzice są kluczowymi pracownikami w Anglii, mogą wrócić zarówno do szkół podstawowych, jak i średnich tuż po rozpoczęciu nowego roku.

Zmiana w dacie rozpoczęcia drugiego semestru ma się również przysłużyć lepszym przygotowaniom do wykonywania testów na obecność koronawirusa wśród powracających do szkół uczniów i nauczycieli. W pierwszej kolejności przebadani zostaną uczniowie z Year 11 i Year 13, przystępujący w tym roku do egzaminów. Rząd zapowiada, że wszyscy uczniowie szkół średnich będą następnie regularnie poddawani testom na COVID-19.

Testy czekają również na studentów, powracających w styczniu na uczelnie wyższe. Boris Johnson zaapelował przy tym do uniwersytetów, aby “ograniczyły liczbę studentów” przyznając priorytet tym, którzy uczą się na kursach medycznych i innych, gdzie kształcenie twarzą w twarz jest niezbędne.

W rejonach Anglii, gdzie wskaźniki epidemii są szczególnie wysokie lub gwałtownie wzrastają, szkoły podstawowe pozostaną zamknięte do 18 stycznia - a nawet i dłużej, jeśli sytuacja epidemiologiczna nie ulegnie poprawie. Mowa o większości placówek w Londynie, Essex i Kent; Hasting i Rother w East Sussex; w Milton Keynes i części Hertfordshire.

szkoly srednie anglia koronawirus slider

Fot.: Większośc uczniów szkół średnich w Bedford nie wróci do swoich klas na początku 2021 roku.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC