1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 4.3.2024
MIEJSCE REKLAMA 
 
 
 
  SHA baner
 

Koniec lockdownu i nowy plan na zimę

tier system ukTo jest już pewne, bo potwierdzone dzisiaj przez premiera brytyjskiego rządu - drugi lockdown w Anglii zakończy się 2 grudnia. W jego miejsce zostanie wprowadzony “Winter Plan”, w myśl którego kraj podzieli się na strefy. Od przyszłego tygodnia ludzie będą mogli wychodzić z domów w dowolnym celu i spotykać się z innymi na zewnątrz przy zachowaniu “reguły sześciu”.

Plan, który ma na celu jak najbezpieczniejsze przeprowadzenie wszystkich przez trudny okres zimowy do wiosny i do potencjalnych szczepień na koronawirusa - zakłada powrót nabożeństw, organizowania ślubów i przeprowadzania imprez sportowych czy biznesowych.

To dobra wiadomość również dla sektora handlowego i rekreacyjnego; bowiem dotąd zamknięte sklepy oraz na przykład siłownie, mogą powrócić do zwyczajowego funkcjonowania.

Czeka nas także powrót do regionalnego podziału na strefy, Tier 1, Tier 2 i Tier 3. Tym razem jednak, ograniczenia obowiązujące na każdym poziomie będą nie tylko jednolite, ale przede wszystkim zdecydowanie surowsze. Wszystko po to, aby uniknąć kolejnego lockdownu.

Omawiając ten system, premier Johnson podał przykład dla Tier 1, gdzie mieszkańcy objętego nim rejonu wciąż powinni pracować w domu, jeśli tylko jest to możliwe.

W Tier 2 alkohol będzie sprzedawany wyłącznie jako część posiłku w restauracji czy pubie.

W Tier 3 hotele, restauracje i bary czy miejsca rozrywki pozostaną zamknięte. Wyjątek stanowić będą miejsca oferujące take-away czy dowóz.

A skoro już o gastronomii mowa, to od przyszłego tygodnia ostatnie zamówienia w strefach Tier 1 i Tier 2 będą mogły być przyjmowane do 22:00, z końcem pracy wyznaczonym na godzinę 23:00.

Jeszcze w tym tygodniu rząd ogłosi, które miasta i regiony będą należeć do poszczególnych stref. Już teraz jednak wiadomo, że samorządy otrzymają dodatkowe uprawnienia np. do zamykania miejsc, które stwarzają niebezpieczeństwo dla zdrowia lokalnej społeczności.

“Nie mogę powiedzieć, że Boże Narodzenie w tym roku będzie normalne” - dodaje premier, jednocześnie stwierdzając, że pracuje obecnie ze sztabem specjalistów nad krótkoterminowym, nadzwyczajnym poluzowaniem obostrzeń na Wyspach na czas świąt.

tier 1 koronawirus uk

tier 2 koronawirus uk

tier 3 koronawirus uk

tier system uk slider

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC