1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 27.2.2024
MIEJSCE REKLAMA 
 
 
 
  SHA baner
 

Koronawirus - nowa lista restrykcji w Anglii

pub koronawirus uk anglia peterborough bedford.pngW odpowiedzi na stale rosnącą liczbę zachorowań na COVID-19 na Wyspach, brytyjski rząd zadecydował o wprowadzeniu nowych obostrzeń, mających pomóc w ochronie epidemiologicznej na terenie Anglii. Ogłoszone restrykcje wpłyną w największym stopniu na funkcjonowanie firm, na sposób naszej pracy oraz bezpieczne spotkania z innymi.

 

Poniżej przedstawiamy najważniejsze zasady i ograniczenia.


Koronawirus w UK - maseczki i zakrywanie twarzy

Klienci, podczas korzystania z taksówek oraz prywatnych samochodów do wynajęcia, muszą od 23 września używać maseczek lub innej formy zasłonięcia ust i nosa (np. przyłbic).

Ta zasada tyczy się również personelu w sklepach, a także osób pracujących w gastronomii (od 24 września).

Goście, przychodzący do pubów, barów, kawiarni czy restauracji, będą mieli obowiązek zasłaniania twarzy, z wyjątkiem czasu spędzonego przy stoliku na spożywaniu posiłku czy piciu.

Ci, którzy z uzasadnionych powodów medycznych nie mogą nosić materiałów ochronnych, będą nadal zwolnieni z powyższego obowiązku.

Natomiast pracownicy transportu publicznego i kierowcy taksówek będą wciąż zachęcani przez rząd do zakładania maseczek podczas wykonywania pracy.

Praca zdalna

Tutaj zasada jest prosta; kto tylko może, powinien wykonywać swoje obowiązki zawodowe z domu przez cały okres jesienno-zimowy.

Jeżeli nasz pracodawca po konsultacji zadecyduje, że możemy pracować zdalnie - powinniśmy się do tego zastosować.

Pracownicy sektora publicznego, przyczyniający się do świadczenia niezbędnych usług np. w edukacji, powinni przychodzić do pracy, jeśli jest to konieczne. A ci, którzy nie mogą pracować w zaciszu domowym, niestety muszą udać się do swojego zwyczajowego miejsca pracy i przestrzegać wyznaczonych zasad bezpieczeństwa.

Ograniczenia dla firm i biznesów

Od 24 września, biznesy trudniące się sprzedażą jedzenia i picia, a w tym: kawiarnie, bary, puby, restauracje, a także kluby, kasyna, kręgielnie, pasaże rozrywkowe, wesołe miasteczka, parki rozrywki oraz sale bingo - muszą pozostać zamknięte pomiędzy godziną 22:00 a 05:00 rano. To tyczy się także miejsc take-away, jednak w tym przypadku dostawy jedzenia pod wskazany adres mogą być kontynuowane po 22:00.

We wszystkich restauracjach, pubach i barach (ale oprócz take-aways) przywraca się obsługę wyłącznie stolikową. Goście muszą jeść i pić na miejscu, przy swoim stole.

Również od 24 września, biznesy będą wywieszać i prezentować oficjalne plakaty NHS z kodem QR - ma to ułatwić klientom “meldowanie się” w danym miejscu zamiast zostawiania swoich danych kontaktowych.

Na firmy czekają także ostrzejsze kary oraz wymogi związane z zabezpieczeniem pomieszczeń i siedzib przed koronawirusem (od 28 września).

Bezpieczne spotkania z innymi

Od 24 września w grupach wsparcia spotykać się może maksymalnie 15 osób.

Zorganizowane, odbywające się w pomieszczeniach, zajęcia sportowe dla osób powyżej 18 roku życia nie będą już dłużej wyjątkiem od “reguły sześciu”. W większych grupach trenować i ćwiczyć mogą jedynie osoby niepełnosprawne.

Liczba gości uczestniczących w weselach zmniejsza się z 30 do 15 od 28 września.

Szybkie rozprzestrzenianie się wirusa uniemożliwi otwarcie sal konferencyjnych i wystawowych, a także organizację dużych sportowych imprez, planowane na 1 października.

Rząd szacuje, że opisane środki bezpieczeństwa pozostaną w mocy aż do marca przyszłego roku.

pub koronawirus uk anglia peterborough bedford slider

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC