1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 20.1.2019
 
 
 
   
  SHA baner
 
Sprzedaż części samochodowych- Skup pojazdów - Złomowanie
Odszkodowania londyn anglia Birmingham
TANIE CPCS KURSY I CSCS SZKOLENIA

CHCESZ ZASIŁEK? POSTARAJ SIĘ!

bezrobocie_w_bedfordZ dniem 28 kwietnia w życie wchodzą w życie nowe zasady przyznawania zasiłku dla bezrobotnych, JSA Jobseeker’s Allowance. Od tej pory osoby bezrobotne będą musiały pokazać, że zrobiły coś w sprawie swojego zatrudnienia, zanim przyszły po benefit. Większą aktywnością wykażą się również doradcy w Jobcentre Plus. Przeczytajcie, jak zmieni się cała procedura.

Sama rejestracja już nie wystarczy. Oczekuje się, że bezrobotni, starający się o przyznanie JSA, podejmą kroki, które pozwolą stwierdzić, że faktycznie zależy im na zmianie ich sytuacji zawodowej. Zatem przed swoją pierwszą wizytą w Jobcentre Plus (tzw. interview), będą musiały najpierw napisać swoje CV, zarejestrować się na rządowej stronie z ofertami pracy (https://www.gov.uk/jobsearch) i założyć adres mailowy, jeśli jeszcze go nie posiadają. Dopiero wykonanie powyższych zaleceń otworzy drogę do starania się o zasiłek. Jeśli podczas rozmowy w Jobcentre Plus okaże się, że dany bezrobotny nie podjął wymaganych przed spotkaniem kroków – to zostanie on poproszony o dostosowanie się do reguł. Jeżeli tego nie zrobi, może go spotkać sankcja.

Dodatkowo, osoby pobierające JSA czekają częstsze spotkania z doradcami w Jobcentre Plus – już nie co dwa tygodnie, ale co tydzień. Wszystko po to, aby upewnić się, że osoby rzeczywiście dają z siebie wszystko, aby znaleźć zatrudnienie i zidentyfikować ich ewentualne problemy w procesie szukania pracy. Bezrobotni muszą także szykować się także na kwartalne podsumowanie ich wysiłków w pozyskiwaniu płatnego zajęcia.

Chcesz zasiłek – musisz się postarać!

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
 DOMPOLSKI BANER
TANIE CPCS KURSY I CSCS SZKOLENIA
ABC