1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 19.12.2018
 
 
 
   
  SHA baner
 
Sprzedaż części samochodowych- Skup pojazdów - Złomowanie
Odszkodowania londyn anglia Birmingham
TANIE CPCS KURSY I CSCS SZKOLENIA

Polski Festiwal 2016 w Bedford

polski festiwal bedfordW niedzielę, 15 maja 2016, odbędzie się kolejna edycja Polskiego Festiwalu w Bedford, organizowanego przez Stowarzyszenie Kultury i Języka Polskiego (PLCA) przy współpracy z Diverse Culture MHCS Team i Bedford Borough Strategic Partnership.

 

Impreza ta odbędzie się w centrum miasta; w Harpur Suite i Harpur Square, w godzinach od 12:00 do 16:00. W programie przewidziane są liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych - nie zabraknie dobrej muzyki oraz polskich potraw. Wstęp na festiwal jest bezpłatny.

 

Gościem specjalnym i prowadzącym to wydarzenie będzie Krzysztof Skiba, frontmen zespołu Big Cyc, autor tekstów piosenek i tekstów satyrycznych, artysta rozrywkowy, telewizyjny showmen, felietonista, autor happeningów i książek.

 

Polski Festiwal w Bedford jest doskonałą okazją nie tylko do promowania polskiej kultury i tradycji, ale także integracji społeczności polskiej ze społecznością lokalną. W wydarzeniu tym udział biorą przedstawiciele polskich lokalnych organizacji, polscy przedsiębiorcy działających na terenie Wielkiej Brytanii oraz przedstawiciele lokalnych władz i organizacji, w tym urzędu miasta, a także przedstawiciele różnych organizacji pozarządowych, które pragną rozwijać swoją współpracę ze społecznością polską.

Festiwal zostanie otwarty przez mera miasta Bedford,Dave'a Hodgsona, a dla podkreślenia rangi tego wydarzenia na Old Town Hall zostanie zawieszona polska flaga.

W ubiegłym roku impreza otrzymała wiele pozytywnych opinii, które utwierdziły organizatorów w przekonaniu, że dzięki swojej unikalności tego typu wydarzenia są potrzebne w Bedford. Pozwalają na budowanie pozytywnych relacji społeczności polskiej z lokalną społecznością, jednocześnie pokazując wyjątkowość i odrębność dziedzictwa kulturowego Polaków, które tak mocno wpisało się w historię nie tylko Wielkiej Brytanii, ale również całej Europy.

Na festiwalowej scenie Harpur Suite zobaczymy m.in występy zespołów dziecięcych, zespół instrumentalny Arpeggio. W tym roku do Bedford zawita, zaproszony przez organizatorów, zespół pieśni i tańca „Polesie” z Leicester, który przy akompaniamencie ludowej kapeli zaprezentuje tańce polskie. Nie są to wszystkie występy przewidziane na to niedzielne, majowe popołudnie. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa prac uczniów, którzy wezmą udział w konkursie plastycznym pt. „Co wiesz o Polsce?”.

Harpur Square tego dnia będzie należał do polskiej społeczności, ponieważ swój udział potwierdziło wielu wystawców, którzy będą promowali swoje usługi, produkty i zdolności. Zapraszamy do stoisk ze srebrną biżuterią, produktami z miodu, zdrową kawą, kosmetykami, usługami z zakresu ubezpieczeń i doradztwa finansowego, fotografii, usług transportowych, odzieżą patriotyczną i z nadrukami, księgarni oraz uwielbianą przez dzieciaki watą cukrową i prażoną kukurydzą.

Nie zabraknie też atrakcji dla wszystkich dzieci przygotowanych przez organizatorów na stoisku PLCA, zabawy i relaksu przy dobrej lekturze w kąciku zabaw dla dzieci zorganizowanym przez Polską Przystań, czy fizycznych zmagań z piłką nożną przygotowanych przez Magic Football Academy. Będą też stoiska z tradycyjnym polskim jedzeniem i produktami.

Podczas festiwalu można będzie skorzystać z porad w różnym zakresie m.in serwisów urzędu miasta, lokalnej policji i straży pożarnej, organizacji Diverse Culture Mental Health Community Support Team, BBC Healthwatch, itp.

Szczegóły dotyczące wzięcia udziału oraz informacje o festiwalu można śledzić na stronie internetowej www.polish-culture.com, profilu na Facebooku i Twitterze ThePLCA oraz na fanpage'u wydarzenia na Facebooku Bedford Polish Festival oraz wydarzeni ThePLCA Polski Festiwal.


Organizatorzy Polskiego Festiwalu

 

 

polski festiwal bedford plakat

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
 DOMPOLSKI BANER
Odszkodowania londyn anglia Birmingham
ABC