1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 16.7.2019
 
 
 
MIEJSCE REKLAMA  Plumb Care banner 170x200
 
 
 
  SHA baner
 
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !

Walk-in centre do zamknięcia

putnoe medical centre bedfordW marcu zadawaliśmy sobie pytanie „Co dalej z Putnoe Medical Centre?”. Potem wiele osób cieszyło się z przedłużenia kontraktu na działalność walk-in centre do września 2018 roku. Dziś okazuje się, że dłuższa umowa była tak naprawdę grą na czas a NHS opowiada się za zlikwidowaniem usług medycznych, otwartych dla wszystkich i bez konieczności rejestracji, w przychodni przy Queens Drive.

Wizja decydentów z The NHS Bedfordshire Clinical Commissioning Group (BCCG) jest prosta. Walk-in centre pozostanie otwarte bez zmian do dnia 30 września. Przy czym „bez zmian” oznacza działalność siedem dni w tygodniu od 08:00 do 18:00 w dni powszednie i do 17:00 w weekendy. Od 1 października centrum będzie oferować pomoc dla pacjentów od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 14:00 oraz w soboty i niedziele między 08:00 a 17:00 pod warunkiem, że takie godziny uda się stronom formalnie ująć w nowym kontrakcie. Dzień 24 maja 2019 roku ma stać się ostatnim dniem funkcjonowania walk-in centre.

Równocześnie, podążając za odgórnymi wytycznymi NHS, BCCG zamierza uruchomić w szpitalu w Bedford tzw. Urgent Treatment Centre (UTC) czyli oddział „oferujący szerszy dostęp do nagłej opieki i większą ilość usług niż walk-in centre”. Otwarcie planowane jest na 1 października 2018 roku w południowym skrzydle szpitalnym.

Okres ośmiu miesięcy między październikiem 2018 a majem 2019 ma zatem być czasem przyzwyczajania pacjentów do nowej placówki w Bedford Hospital i wygłuszania tej istniejącej w Putnoe Medical Centre.

The NHS Bedfordshire Clinical Commissioning Group podaje, że UTC będzie otwarte od początku października przez siedem dni w tygodniu po 12 godzin dziennie. Jednak swoją wizytę trzeba będzie zaaranżować dzwoniąc pod bezpłatny numer NHS111. UTC ma dysponować dostępem do narzędzi diagnostycznych, takich jak np. prześwietlenie RTG, których nie posiada Putnoe Medical Centre.

Sceptycy wskazują jednak na inne aspekty, chociażby na dotarcie do szpitala i zaparkowanie przy jego południowym skrzydle, które ich zdaniem jest koszmarem. Wielu martwi się, że UTC zamieni się w drugi ostry dyżur w Bedford, a ten – jak wiemy - często jest przepełniony. W mediach społecznościowych możemy przeczytać historie o tym, jak A&E odsyłało pacjentów do walk-in centre i jak przychodnia w Putnoe Medical Centre często była jedyną alternatywą w świetle kilkudniowego lub nawet kilkutygodniowego oczekiwania na wizytę w przychodni, do której było się zapisanym.

- Blisko 6000 głosów mieszkańców zostało zignorowanych – komentuje sprawę Jenny Feneley z grupy Hands Off Bedford Hospital. Taka ilość osób podpisała się bowiem parę miesięcy temu pod petycją, zaadresowaną do BCCG, domagającą się utrzymania Putnoe Medical Centre.

Teraz BCCG przeprowadza własną ankietę, próbując sondować nastroje społeczne odnośnie swojego planu. Mayor Dave Hodgson, który twierdzi, że miasto potrzebuje zarówno Putnoe Medical Centre, jak i UTC – namawia wszystkich mieszkańców, aby ci wyrazili w ankiecie swój sprzeciw wobec zamknięcia przychodni przy Queens Drive, zwłaszcza w pytaniach 14 i 15. Kwestionariusz dostępny jest pod tym adresem internetowym:
https://www.surveymonkey.co.uk/r/PutnoeWalkIn

Ankietę można uzupełnić do dnia 19 sierpnia.

putnoe medical centre bedford slider

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
 
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC