1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 21.6.2024
MIEJSCE REKLAMA 
 
 
 
  SHA baner
 

Wielkanoc w parafii w dobie COVID-19

wielkanoc peterborough bedford koronawirus 1Przed nami święta wielkanocne, które w tym roku będą wyjątkowe z uwagi na pandemię COVID-19. Ze względu na ograniczenia w gromadzeniu i przemieszczaniu się osób, sposób celebrowania obrzędów Wielkiego Tygodnia w naszej parafii w Bedford ulegnie zmianie.


W świątecznych mszach i nabożeństwach parafianie wezmą udział poprzez transmisję internetową, dostępną tutaj – kościół jest bowiem całkowicie zamknięty do odwołania.

 

Plan Wielkiego Tygodnia


WIELKI CZWARTEK - Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz.19.00.
WIELKI PIĄTEK - Droga Krzyżowa i Liturgia Męki Pańskiej o godz.15.00.
WIELKA SOBOTA - Wigilia Paschalna zakończona Mszą św. Rezurekcyjną o godz.19.00.
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – Msze o godz.9.30, 11.00 i 19.00
PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY - Msze o godz.9.30, 11.00 i 19.00


Parafia przypomina wiernym, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

Podczas celebracji liturgii Wigilii Paschalnej i Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego parafia nie organizuje procesji rezurekcyjnej, zastępując ją adoracją Najświętszego Sakramentu.

W Wielką Sobotę w naszym kościele nie odbędzie się tradycyjne święcenie pokarmów.

Błogosławieństwa wierni dokonują w swoich domach, posługując się poniższą modlitwą:

Obrzędy błogosławieństw pokarmów na stół wielkanocny

Przepełnieni wielkanocną radością, zasiądziemy do świątecznego stołu i podzielimy się wzajemną życzliwością przy składaniu sobie życzeń. Nowe życie Zmartwychwstałego Pana symbolizuje poświęcone jajko, którym także dzielimy się wzajemnie. Prośmy Chrystusa Pana, zawsze obecnego wśród tych, którzy Go miłują, aby pobłogosławił te pokarmy na stół wielkanocny.
(Wszyscy modlą się przez chwilę w ciszy.)
Panie Jezu Chryste, Ty w dzień przed męką i śmiercią kazałeś uczniom przygotować paschalną wieczerzę, w dzień Zmartwychwstania przyjąłeś zaproszenie dwóch uczniów i zasiadłeś z nimi do stołu, a późnym wieczorem przyszedłeś do Apostołów, aby spożyć wraz z nimi posiłek; prosimy Cię, daj nam z wiarą przeżywać Twoją obecność między nami podczas świątecznego posiłku, w dzień Twojego zwycięstwa, abyśmy, mogli się radować z udziału w Twoim życiu i zmartwychwstaniu.
Chlebie żywy który zstąpiłeś z nieba i w Komunii św. dajesz życie światu, pobłogosław ten chleb i wszelkie świąteczne pieczywo na pamiątkę chleba, którym nakarmiłeś lud słuchający Ciebie wytrwale na pustkowiu, i który po swym zmartwychwstaniu przygotowałeś nad jeziorem dla swoich uczniów.
Baranku Boży, który zwyciężyłeś zło i obmyłeś świat z grzechów, pobłogosław to mięso, wędliny i wszelkie pokarmy, które będziemy jedli na pamiątkę Baranka paschalnego i świątecznych potraw, które Ty spożyłeś z Apostołami na Ostatniej Wieczerzy Pobłogosław także naszą sól, aby chroniła nas od zepsucia.
Chryste, życie i zmartwychwstanie nasze, pobłogosław te jajka, znak nowego życia, abyśmy dzieląc się nimi w gronie rodziny, bliskich i gości, mogli się także dzielić wzajemnie radością z tego, że jesteś z nami. Daj nam wszystkim dojść do wiecznej uczty Twojej, tam, gdzie Ty żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

wielkanoc peterborough bedford koronawirus

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC