1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 4.3.2024
MIEJSCE REKLAMA 
 
 
 
  SHA baner
 

Polish Heritage Day 2019 w Bedford

polish heritage day bedfordZapraszamy do celebrowania Polskiego Dziedzictwa Narodowego podczas imprezy organizowanej przez Polish British Integration Centre w Harpur Suite w dniu 5 maja 2019 (niedziela). Mieszkańców Bedford czekają same wspaniałe atrakcje, przybliżające polską kulturę, sztukę, historię czy kuchnię.

Impreza jest częścią większej, ogólnokrajowej inicjatywy Ambasady Polskiej w Londynie. W tym roku obchodzimy 250. rocznicę oficjalnego ustanowienia polsko-brytyjskich stosunków dyplomatycznych i stulecie odnowy polsko-brytyjskich stosunków dwustronnych.

Tegoroczne obchody w Bedford będą również zakończeniem projektu historycznego - MYID, ufundowanego przez Young Roots Lottery Heritage Fund. Z pomocą cudownej młodzieży udało się nakręcić film dokumentalny o imigrantach, którzy w Bedfordshire pojawili się w rezultacie II wojny światowej. W wyniku ścisłej współpracy The Higgins Museum z PBIC powstała niesamowita wystawa „Poland in Bedford”.

To bardzo ważny rok dla każdego rodaka, dlatego PBIC dokłada wszelkich starań, aby umożliwić nam Polakom wspólne uczczenie naszego dziedzictwa, jak również dzielenie się naszą historią i kulturą ze społecznością Bedford.

Uroczystości rozpoczniemy o godz 11.00 mszą świętą w Kościele Najświętszego Serca Jezusa i św. Katberta (Mill Street, Bedford MK40 3EU) oraz uroczystym polonezem na rynku przed Harpur Suite o 12:30 (3 Harpur Street, Bedford MK40 1LE).

Serdecznie zapraszamy do przybycia i do zapoznania się z poniższym programem Polish Heritage Day 2019 w Bedford:

polish heritage day bedford 2019 plakat

 

polish heritage day bedford 2019 slider

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC