1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 4.3.2024
MIEJSCE REKLAMA 
 
 
 
  SHA baner
 

Polskie wydarzenia w Laxton Hall

laxton hall wydarzeniaJak co roku, w malowniczej miejscowości Laxton Hall, odbywa się kilka wydarzeń, ważnych dla polskiej społeczności na Wyspach. W imieniu organizatorów, zapraszamy w maju na Święto Rodziny i procesję Bożego Ciała – a w czerwcu na Wesoły Dzień Dziecka.


ŚWIĘTO RODZINY, niedziela, 15 maja 2016


Święto Rodziny rozpocznie się mszą świętą. Następnie przyjdzie czas na zabawę i grillowanie, a potem na konferencję prowadzoną przez księdza Tomasza Opalińskiego oraz Marię i Ryszarda Karolewskich. Uczestnicy świętowania zobaczą także koncert zespołu Deus Meus.


PROCESJA BOŻEGO CIAŁA, niedziela, 29 maja 2016


W tym roku uroczystej procesji Bożego Ciała w Laxton Hall będzie przewodniczył bp Wiesław Lechowicz, delegat Episkopatu Polski ds. Emigracji. Rozpoczęcie o godzinie 12.00.


WESOŁY DZIEŃ DZIECKA, sobota, 18 czerwca 2016


Wesoły Dzień Polskiego Dziecka organizowany jest przez Polską Misję Katolicką w Anglii i Walii pod patronatem Polskiej Macierzy Szkolnej. To gromadząca tysiące polskich dzieci z całej Wielkiej Brytanii wspaniała całodzienna impreza plenerowa z mnóstwem konkursów, zawodów i zabaw! Koszykówka, siatkówka, piłka nożna, przeciąganie liny, wyścigi w workach, konkursy muzyczne, plastyczne i recytatorskie - to tylko kilka przykładów dziedzin wesołego współzawodnictwa.

Dzieci ze szkół polskich z całej Anglii konkurują w licznych konkursach oraz indywidualnych, jak i grupowych, konkurencjach sportowych. Biorą udział w zorganizowanych dla nich zajęciach i warsztatach, jak np. wykonywanie biżuterii, malowanie czy jazda na kucykach. Organizowana z ogromym rozmachem, impreza obsługiwana jest co roku przez około setki wolontariuszy. W konkursach dzieci, jak i całe drużyny, otrzymują wspaniałe nagrody, a przede wszystkim - wspaniale się bawią! Dzień kończy zwykle towarzyski mecz piłki nożnej, w którym rywalizują drużyny złożone z księży Polskiej Misji Katolickiej oraz pracowników Ambasady.

Radosnej atmosfery dopełniają polski grill oraz kawiarnia z pysznymi dziełami polskiej kulinarnej tradycji. To niecodzienna okazja, aby na pięknym, zielonym terenie starego dworku przeżyć wspaniały, pełen wrażeń dzień, a jednocześnie poznać swoich rówieśników z polskich szkół w całej Wielkiej Brytanii. Zarówno dla dzieci, jak i wolontariuszy (którzy też zostają dziećmi na ten jeden, wyjątkowy dzień), jest to także szansa nawiązania kontaktów z innymi, wymiany doświadczeń, a może nawet zawiązania trwałych przyjaźni!

 

swieto rodziny laxton hall

 

wesoly dzien dziecka laxton hall 2016

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC