1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 16.4.2021
MIEJSCE REKLAMA 
 
 
 
  SHA baner
 

Nakrętkomania dotarła do Bedford

nakretkomaniacy bedfordZakrętki to przedmioty codziennego użytku, które mają dla nas małe znaczenie. Można je jednak wykorzystać w dobrym celu. Zacznijmy je zbierać, a potem przekażmy do specjalnych punktów w Bedford lub do koordynatorki akcji – w ten sposób pomożemy nie tylko potrzebującym, ale również naturalnemu środowisku.

NakrętkoManiacy to akcja zorganizowana przez Pomagam Bo Chcę. W Bedford koordynuje ją pani Marzena Maćkowiak (07523753038).

Rzecz polega na zbieraniu plastikowych nakrętek po płynach, napojach, sokach i chemii gospodarczej.

Aby pomóc trzeba pamiętać, że każda zakrętka ma znaczenie.

 

Jak to działa?


Akcja NakrętkoManiacy jest podzielona na KrętkoFazy – etapy składające się z 3 poziomów. Każdy level ma określoną wagę nakrętek, do której się dąży, aby przekazać je na dany cel. Level może mieć od 5 ton do 25 ton nakrętek.

Po osiągnięciu 3 leveli, rozpoczyna się kolejna Krętkofaza z nowymi potrzebującymi.

NakrętkoManiacy – czyli Wy, przez cały czas trwania Krętkofazy mogą nadsyłać propozycje osób potrzebujących, dla których zebrane środki finansowe z levelu 3 zostaną przeznaczone. Wszystkie nadesłane sugestie zostaną zamieszczone na stronie akcji, gdzie zarejestrowani NakrętkoManiacy będą mogli oddać swój głos i dokonać wyboru.

To wspólna akcja która pozwala realizować nie tylko cele wybrane przez Pomagam Bo Chcę, ale także te wybrane przez Was - NakrętkoManiaków.

Obecnie akcja niesie pomoc dla:

 - Nataszki Liedtke (Level 1)

Natasza Liedtke urodziła się z Zespołem Wad Wrodzonych Uwarunkowanych Genetycznie. Do tej pory trwają badania mające na celu postawienie dokładnej diagnozy. Schorzenia dziewczynki utrudniają jej codzienne funkcjonowanie, nie umie chodzić o własnych siłach. Nie jest w stanie jeść samodzielnie, a karmiona jest przy pomocy specjalnej przezskórnej sondy. Dodatkowo cierpi na padaczkę oraz pogłębiającą się wadę wzroku. Potrzebuje kompleksowej rehabilitacji, niezbędne są zajęcia z integracji sensorycznej, logopedii i ćwiczenia na basenie. U Nataszki stwierdzono głębokie upośledzenie umysłowe – do tej pory nie zaczęła mówić i nie jest w stanie sygnalizować rodzicom swoich uczuć i potrzeb. Bliskość ukochanych osób sprawia jej ogromną radość. Lista jej potrzeb jest bardzo długa, a Wasza pomoc da jej możliwość na lepsze życie.

Do zebrania: 20 ton

Nagrody dla NakrętkoManiaków, którzy przekazali najwięcej nakrętek
1. miejsce – 100 GBP
2. miejsce – 50 GBP
3. miejsce – 20 GBP

W wyniku losowania rozdamy 10 kubków NakrętkoManiaka.
Nagrody ufundowane przez GL Parcels.


– dla Stowarzyszenia Ich Lepsze Jutro (Level 2)
Podopiecznymi placówek Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO w Tarnowie są dzieci z autyzmem, zespołem Aspergera, niepełną sprawnością intelektualną, zespołem Downa, wadami słuchu, zaburzeniami sensorycznymi, dziecięcym porażeniem mózgowym. Dzieci korzystają z zajęć realizowanych przez cztery specjalistyczne placówki, utworzone i prowadzone przez Stowarzyszenie. Są to: Przedszkole „Mały Książę”, Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna z Zespołem Wczesnego Wspomagania Rozwoju, Gabinet Integracji Sensorycznej, Aktywna Świetlica Terapeutyczna. Dzieci, uczęszczające na zajęcia, zamieszkują teren Tarnowa, powiatu tarnowskiego, mieleckiego, dąbrowskiego, dębickiego, bocheńskiego i brzeskiego.
Do zebrania: 20 ton

Nagrody dla NakrętkoManiaków którzy przekazali najwięcej nakrętek
1. miejsce – 100 GBP
2. miejsce – 50 GBP
3. miejsce – 20 GBP

W wyniku losowania rozdamy 10 kubków NakrętkoManiaka.
Nagrody ufundowane przez GL Parcels.


Jak pomagać?


Zgromadzone przez Was nakrętki możecie przekazać poprzez dostarczenie ich do jednego z Punktów Przyjmowania Nakrętek (PPN).

Mapka PPN wraz z ich listą znajdują się w zakładce Dla NakrętkoManiaków na stronie akcji. Zakrętki można codziennie zostawiać w Soprano Kebab House oraz w sklepie Wisła w Bedford. Można je również dostarczyć do koordynatorki akcji w naszym mieście, pani Marzeny Maćkowiak (07523753038).

Nakrętki można przekazywać anonimowo lub jako zarejestrowany NakrętkoManiak – wtedy do worka z nakrętkami trzeba wsadzić kartkę z numerem swojego konta!

 

nakretkomaniacy bedford plakat

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC