1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 4.3.2024
MIEJSCE REKLAMA 
 
 
 
  SHA baner
 

Polskie wydarzenia w Laxton Hall

laxton_hall_dzien_dzieckaW czerwcu w Laxton Hall odbędą się aż trzy, ważne dla polskiej społeczności, wydarzenia. Mowa o dobrze znanym i lubianym przez wszystkich Wesołym Dniu Dziecka, który w tym roku świętuje swój jubileusz. Nie zabraknie także uroczystości związanych z Zielonymi Świątkami oraz Bożym Ciałem.

 

„Rodzina miłością wielka” - Zielone Świątki i Święto Rodziny w Laxton Hall

W dniu 8 czerwca, wyjątkowy gość, biskup Kazimierz Nycz, celebrować będzie mszę świętą o godzinie 11.30. 
Po jej zakończeniu, o 12.30, nastąpi wolny czas z grillem i zabawami dla najmłodszych.

O 13.30 kolejna atrakcja czyli konferencja „Jak budować małżeńską jedność”. Poprowadzą ją Irena i Jerzy Grzybowscy, założyciele i liderzy Spotkań Małżeńskich, w ramach których organizują rekolekcje oraz warsztaty dla małżeństw (w tym niesakramentalnych) w całej Europie. Para z 41-letnim stażem małżeńskim opowie o tym, jak ważne jest pogłębienie, odnowienie, odbudowanie i rozwijanie się małżeńskiej miłości i jedności.

Na zakończenie, zgromadzonych gości czeka koncert zespołu New Life’m. Historia zespołu New Life’m sięga 1992 roku. Zespół od początku tworzą Joachim Mencel, Piotr Jankowski i Marcin Pospieszalski. Po roku dochodzi do nich Robert Cudzich i do dziś główny trzon zespołu pozostaje niezmienny. Pierwszym wokalistą zespołu zostaje Mieczysław Szcześniak. Pod koniec lat 90. w zespole zaczyna śpiewać Natalia Niemen, a od roku 2005 główną wokalistką jest Basia Włodarska, a następnie Agnieszka Musiał. Od pierwszego większego koncertu na festiwalu w Opolu (1992 r.), główną aktywnością New Life’m są koncerty. Artyści zagrali ich setki w wielkich salach teatralnych, w filharmoniach, na małych i dużych festiwalach, w klubach czy kościołach. New Life’m koncertuje nie tylko w Polsce, ale także w Niemczech, Czechach, na Ukrainie i Słowacji. Na styku muzyki na żywo i gorąco reagującej publiczności tworzy się rozpoznawalny styl zespołu. Twórczość New Life’m jest wypadkową dojrzałych kreacji artystycznych, jakie tworzą poszczególni muzycy.

 

 

Wesoły Dzień Dziecka w Laxton Hall

Co roku w Laxton Hall odbywa się współorganizowany przez Polską Macierz Szkolną oraz Polską Misję Katolicką w Anglii i Walii, Wesoły Dzień Polskiego Dziecka. Jest to gromadząca tysiące polskich dzieci z całej Wielkiej Brytanii, wspaniała, całodzienna impreza plenerowa z mnóstwem konkursów, zawodów i zabaw. Dzieci ze szkół polskich z całej Anglii konkurują w licznych konkursach, jak również w indywidualnych oraz grupowych konkurencjach sportowych. Dzień kończy zwykle towarzyski mecz piłki nożnej, w którym rywalizują drużyny złożone z księży Polskiej Misji Katolickiej oraz pracowników Ambasady. To niecodzienna okazja, aby na pięknym, zielonym terenie starego dworku przeżyć wspaniały, pełen wrażeń dzień, a jednocześnie poznać swoich rówieśników z polskich szkół w całej Wielkiej Brytanii.

Tegoroczny Wesoły Dzień Dziecka obywa się już po raz dziesiąty, a w jego programie znajdą się m.in.:

 

1. Konkurs recytatorski
2. Konkurs muzyczny
3. Ping-pong
4. Zajęcia artystyczne 
5. Szachy
6. Koniki i kucyki
7. Siatkówka
8. Piłka Nożna
9. Dwa ognie
10. Wyścigi w workach
11. Zjeżdżalnie: Snappy Dragon slide, Pink Panther slide
12. Karuzela
13. Medival Activity Run
14. Wielkie Bańki Mydlane
15. Zespół NO NAME na żywo
16. Wydzielony ogródek dla matek z małymi dziećmi
17. Konkurs kucharski
18. Dwie kawiarnie, ciasta i gorące napoje
19. Grill i napoje
20. Lody i wata cukrowa
21. Stoiska z książkami i firmy promujące swoje usługi
22. Puchary i dyplomy dla uczestników zawodów

 

Całkowity dochód z kawiarni oraz grilla przeznaczony jest na organizację Wesołego Dnia Dziecka 2015.

Zapraszamy do Laxton Hall, w sobotę, 21 czerwca. Całość rozpocznie się o godzinie 11:00, a zakończenie przewidywane jest na godzinę 17:00.

 

 

Boże Ciało w Laxton Hall

Następnego dnia po Dniu Dziecka, czyli w niedzielę 22 czerwca, w Laxton Hall odbędą się uroczystości Bozego Ciała z procesją.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC