1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 22.5.2024
MIEJSCE REKLAMA 
 
 
 
  SHA baner
 

USTAWA ANTYPIRACKA

Jak informuje BBC, pierwszy raz dostawca internetu został zmuszony do zamnkięcia dostępu do tego typu portalu. Sędzia Arnold wyjaśnił motywy podjęcia takiej decyzji: – BT ma w gruncie rzeczy wiedzę o tym, kto używa internetu naruszając prawa autorskie. Wie również, że użytkownicy i operatorzy strony Newzbin 2 (red. nielegalnie udostępnia filmy) naruszają to prawo na ogromną skalę. Zdaniem sędziego, BT ma więc obowiązek przeciwdziałania temu procederowi, właśnie poprzez blokowanie linków. Wyrok sądu może spowodować, że niebawem dostawcy będą musieli blokować dostęp do innych portali agregujących nielegalne linki i dane.
The Motion Picture Association (MPA), zrzeszające amerykańskie studia filmowe tj. Warner, Disney czy Fox, podjęło prawne działania, próbując doprowadzić do zamknięcia Newzbin 2. Ich rezultat jest bardzo krzepiący dla stowarzyszenia. – Ta decyzja, to zwycięstwo milionów kreatywnych ludzi pracujących na terenie UK w  przemyśle rozrywkowym, która pokazuje, że prawo obowiązuje nie tylko offline – stwierdził Chris Marcich, prezydent MPA.

Poprzedni wyrok sądu nakazywał Newzbin 2 likwidację linków do pirackich treści. Właściciele strony przenieśli wówczas jej nowszą wersję poza obszar objęty brytyjską jurysdykcją. W związku z tym sąd zdecydował o blokowaniu linków do wspomnianej strony.

Jednak popularna strona wciąż nie daje za wygraną. Newzbin 2 zagroziło, że złamie filtry BT, jeżeli dostawca internetu zdecyduje się na blokowanie dostępu do strony. W chwili obecnej BT używa technologii CleanFeed, uniemożliwiającej dostęp do dziecięcej pornografii, ten sam mechanizm ma posłużyć do odcięcia internautów od Newzbin 2.

– Będziemy zbulwersowani, jeżeli jakakolwiek grupa spróbuje sabotować nasze działania, zmierząjące do ochrony niewinnych osób przed odrażającymi i nielegalnymi treściami – wyznał rzecznik BT.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC