1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 16.2.2020
MIEJSCE REKLAMA  
 
 
 
  SHA baner
 
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !

WYPRZEDAZE

Uważaj na sklepowe pułapki. Wystawy kuszą licznymi obniżkami, ale zanim zdecydujesz się na zakup po wyjątkowo atrakcyjnej cenie, poznaj podstawowe zasady polowania na okazje. Przez cały grudzień i styczeń sklepy wabią sezonowymi obniżkami. Wyprzedaże cieszą się coraz większym powodzeniem, bo kupujący  wciąż przy wyborze zakupów kierują się przede wszystkim ceną produktu. Najbardziej ceny spadają pod koniec miesiąca. Niestety wtedy już wszystko jest przebrane i trudno dostać upatrzony produkt.

W styczniu tanieje dosłownie wszystko - ubrania, buty, sprzęt elektroniczny oraz AGD, płyty i książki, a nawet żywność. Sklepy przeżywają wtedy prawdziwe oblężenie klientów, spragnionych okazji. Łatwo więc poddać się zakupowej gorączce i skusić się na coś, co tak naprawdę wcale nie jest nam potrzebne. Co zrobić, żeby kupować z głową i nie wyjść ze sklepu z toną niepotrzebnych przedmiotów?

 


Prześwietl promocje

Przemyśl co chcesz kupić, co jest niezbędne, a bez czego możesz się obyć. Pamiętaj, żeby przed pójściem na zakupy przygotować sobie listę sprawunków. Jeśli będziesz się jej trzymać, to nie wydasz pieniędzy na coś, czego wcale nie potrzebujesz, ale co jest po promocyjnej cenie.

Koniecznie porównuj oferty różnych sklepów. Sprzedawcy chcą nas przyciągnąć, więc prześcigają się w propozycjach. Nie zawsze jednak promocja jest tak korzystna, jak to obiecują kolorowe gazetki i napisy na wystawie. Może okazać się, że w innym sklepie przeceniony płaszcz będzie dużo tańszy w regularnej cenie. Uważaj też na dołączane do produktów gratisy. Zdarza się, że faktycznie podnoszą one wartość produktu albo musimy za nie dopłacić przy kasie.

Tańsze nie znaczy gorsze

Sklepy zazwyczaj przeceniają towary, żeby zrobić miejsce dla nowych kolekcji. To, że coś kosztuje mniej niż wcześniej nie musi być wcale uszkodzone. Produkty wyprzedawane sezonowo nie mogą mieć wad. Jeśli mają to przed zakupem powinien o nich poinformować sprzedawca. Podobnie jak w przypadku nieprzecenionych produktów. Pamiętaj, że przy kasie obowiązuje cena z metki. Nawet jeśli okaże się, że dana rzecz kosztuje więcej masz prawo wykłócać się o tę właściwą.

Bierz ze sobą paragony

Nawet towar przeceniony można zwrócić albo wymienić. Jednak podstawą wszelkich roszczeń jest paragon, dlatego nie zapomnij go zabrać ze sobą. Najlepiej wszystkie kwity schowaj w jednym miejscu. Oszczędzi ci to poszukiwań, jeśli nagle będą ci potrzebne. A przydają się dość często. Dlaczego? Bo bez nich nic nie załatwisz. Nie oddasz towaru, nawet jeśli okaże się uszkodzony. O paragony masz prawo prosić wszędzie - w hipermarketach, dużych sieciach handlowych, niewielkich osiedlowych sklepikach i na bazarze. Sprzedawca nie może ci ich odmówić.

Masz prawo do reklamacji

Niestety nie możesz oddać produktów do sklepu, jeśli stwierdzisz, że przestały ci się podobać. Dlatego decydując się zakup przemyśl to dokładnie. Sprzedawca nie ma obowiązku przyjęcia nieuszkodzonego towaru. To czy to zrobi zależy tylko od jego dobrej woli. To dotyczy nie tylko przecenionych towarów, ale i tych w regularnej cenie.

Masz za to prawo do reklamacji. Za towar odpowiada zarówno sprzedawca, jak i gwarant. Jeśli reklamujesz zakup w sklepie, zrób to na piśmie. Sprzedawcy mają dwa tygodnie, żeby na nie odpowiedzieć. Jeśli sklep nie odpowie w tym terminie, to możesz uznać reklamację za przyjętą. Klient ma 2 miesiące, od stwierdzenia niezgodności towaru z umową, na ubieganie się o naprawę wymianę, ewentualnie na zwrócenie wadliwego artykułu. Towar jest niezgodny z umową, jeśli nie posiada cech w niej zawartych, czyli jest wadliwy albo zepsuty. Pamiętaj jednak, że wada zauważalna w chwili zakupu nie upoważnia do reklamacji. Jeśli wadliwy produkt jest na gwarancji to warunki reklamacji znajdują się w karcie gwarancyjnej. Zazwyczaj za naprawę albo wymianę odpowiada wtedy autoryzowany serwis techniczny. Kiedy możesz oddać uszkodzony towar? Kiedy naprawa albo wymiana są niemożliwe albo będą zbyt dużo kosztowały.
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC