1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 4.7.2020
MIEJSCE REKLAMA  
 
 
 
  SHA baner
 
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !

 

 

 

POLECANE

KONTO W BANKU

ImageJak założyc konto w UK
Anglicy kochaja wszelkiego rodzaje referencje i dokumenty polecajace. Wiec na poczatku rozmaite urzedy i instytucje moga patrzec na Ciebie troche nieufnie, gdyż ich zazwyczaj w ogóle nie posiadasz. Mimo tozobaczmy co możemy zrobic, w sprawie konta w UK.

Należy pamietac, że każdy bank ma inne zasady zakładania kont, wiec poniższe uwagii niekoniecznie beda skuteczne w każdym banku na terenie WielkiejBrytanii. Ponadto zasady w bankach zasadami, ale najważniejsza sprawa jest to na jakiego pracownika trafimy.

Jesli znamy w Anglii kogos kto posiada konto długo np rok to należy go poprosic, aby nas zarekomendował w banku i wtedy już wystarczy dowód tożsamosci i mamy konto.

Otrzymujesz Benefit na swoje nazwisko, wystarczy dowód tożsamosci i proof of adress (Dokument potwierdzajacy, że mieszkamy pod danym adresem) Jesli mamy zarejestrowana działalnosc gospodarcza nalezy przyniesc tylko dowód rejestracji oraz dowód tożsamosci.

Powyższe sposoby  zostały przetestowane, ale nie zawsze okazuja sie skuteczne. Zawsze warto miec jeszcze ze sobą dwa dowody tożsamosci (np dowód osobisty, paszport, prawo jazdy), zapłacony na swoje nazwisko rachunek który udokumentuje nasz adres,warto aby nie była to pierwsza płatnosc ale któras z koleji.

Jesli już pracujemy to koniecznie należy przyniesc list od pracodawcy.Jesli sie nam nie udało, to nie przejmujmy sie tym zupełnie. Przyjdzmy do tego samego banku nastepnego dnia lub idzmy po prostu do innej osoby, czesto wszystko własnie zależy od kompetencji pracownika, który nas obsługuje.

Możemy także poprosic Managera oddziału, w celu wyjasnienia watpliwosci, zazwyczaj sa bardziej przychylni i potrafia przymknac oko na brak niektórych dokumentów,w koncu sa rozliczani z miedzy innymi z ilosci założonych kont.

Przykładowe rodzaje kont bankowych Zapewne w każdym banku nazwy beda sie różnic, ale dla naszej orientacji:- Konto Basic - To konto zwykle dostajemy, gdy jestesmy w Anglii poraz pierwszy i dostajemy pierwsza prace. Do tego typu konta dostajemy zwykła karte bankomatowa, która nie mo¿emy płacic w sklepie.Karta może służyć jedynie do wyciągania gotówki z bankomatu.

Po kilku miesiacach możemy liczyc na to,że konto zostanie zmienione na classic i dostaniemy normalna karte płatnicza.  Do tego konta dostajemy normalna karte płatnicza, która możemy płacic praktycznie wszedzie.- Konto Bussines - W zależnosci od tego co proponuja nam banki , założenia konta bussines wkonkretnym banku sie zmieniaja, wiec najpewniej bedzie odwiedzic strony internetowe interesujacych nas banków i tam bezposrednio zasiegnac informacje na ten temat. Oczywiscie do tego konta dostaniemy karte, która umożliwia płatnosci w każdym miejscu.

Bardzo  ważną sprawą jest , aby  nie narobić sobie kłopotów poprzez nie terminowe spłaty debetów i innych  czynności  wskazanych w umowie z bankiem .

Każdy bank prowadzi ewidencje swoich klientów i w razie kłopotów w przyszłości bedziemy mieli problem z otrzymaniem kredytu,czy poprostu zakupem na raty . 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
ABC