1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 27.11.2021
MIEJSCE REKLAMA 
 
 
 
  SHA baner
 

Z Bedford nad morze - South of Claremont Pier Beach

South of Claremont Pier Beach peterboroughpl 1Lato w pełni (choć momentami deszczowe) i jeśli spędzacie je na miejscu, to zachęcamy Was do odwiedzenia rodzimych, lokalnych plaż. W naszym rankingu najlepszych plaż, przedstawimy Wam te miejsca, które zostały wyróżnione odznaczeniem Blue Flag. Na pierwszy ogień – lub wodę, jak wolicie – idzie South of Claremont Pier Beach (Lowestoft).

Ogólny opis

South of Claremont Pier to duża, szeroka i piaszczysta plaża przy miejscowości Lowestoft, którą miejscowi nazywają także Victoria Beach. W tym roku znalazła się w gronie 10 plaż wyróżnionych nagrodą Blue Flag w rejonie East of England. Otrzymała także rekomendację Marine Conservation Society.

Zwierzęta
Od 1 maja do 30 września, zabronione jest wprowadzanie psów na teren South of Claremont Pier Beach

Czystość wody
Przez kilka lat z rzędu plaża zdobywa najwyższe oceny pod względem czystości wody.

Czystość plaży
Plaża jest ręcznie czyszczona codziennie, przez pracowników Waveney District Council. Na miejscu są kosze na śmieci, a także pojemniki do utrzymania czystości po psach.

Ratownik
W okresie od 24 maja do 7 września, plaża jest strzeżona przez RNLI.

Parking
Plaża dysponuje parkingiem dla 500 samochodów i miejscami dla osób niepełnosprawnych. Parking jest płatny.

Udogodnienia i atrakcje
Toalety (w tym dla osób niepełnosprawnych), punkt pierwszej pomocy, korty tenisowe, miejsca do gry w kręgle na trawie, sklepy, kafejki i restauracje. Łowienie ryb, nurkowanie, pływanie, surfowanie. Na miejscu jest również ośrodek informacji turystycznej oraz molo i promenada. Przy plaży znajdują się hotele i pensjonaty.
http://www.claremontpier.co.uk/

Najbliższe miasto
Lowestoft – około 57,7 tys. mieszkańców, najdalej na wschód wysunięty obszar kraju. 

Dojazd
Kod do nawigacji: NR33 0DE. Lokalizacja na mapie:
http://maps.google.co.uk/maps?f=q&hl=en&z=15&q=52.4833621824,1.7624019242(Lowestoft%20Beach%20South%20of%20Claremont%20Pier)

Oznaczenie Blue Flag jest przyznawane tym plażom, które w danym sezonie spełnią wszystkie z 32 kryteriów, tyczących się m.in. jakości wody, bezpieczeństwa, czystości. Jeśli warunki na którejkolwiek plaży pogorszą się lub całkowicie zmienią, wyróżnienie może zostać cofnięte. 

South of Claremont Pier Beach peterboroughpl

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC