1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 4.3.2024
MIEJSCE REKLAMA 
 
 
 
  SHA baner
 

Świętujemy Dzień Dziecka!

dzien dziecka 2017Tylko tydzień dzieli nas od najważniejszego dla najmłodszych święta czyli od Dnia Dziecka. W tym roku szczególnie polecamy imprezę; pełną zabaw, atrakcji, konkursów i nagród, na którą warto wybrać się z dzieciaczkami, aby uczynić świętowanie jeszcze lepszym. Odbędzie się ona już po raz kolejny i tradycyjnie, choć w tym roku z wieloma nowościami – w Laxton Hall. Mowa oczywiście o Wesołym Dniu Dziecka.

Co roku w malowniczo położonej posiadłości w Laxton Hall (blisko Corby, Northamptonshire) odbywa się Wesoły Dzień Polskiego Dziecka organizowany przez Polską Misję Katolicką w Anglii i Walii pod patronatem Polskiej Macierzy Szkolnej. To gromadząca tysiące polskich dzieci z całej Wielkiej Brytanii wspaniała całodzienna impreza plenerowa z mnóstwem konkursów, zawodów i zabaw! Koszykówka, siatkówka, piłka nożna, przeciąganie liny, wyścigi w workach, konkursy muzyczne, plastyczne i recytatorskie – to tylko kilka przykładów dziedzin wesołego współzawodnictwa.

Dzieci ze szkół polskich z całej Anglii konkurują w licznych konkursach oraz indywidualnych jak i grupowych konkurencjach sportowych. Biorą udział w zorganizowanych dla nich zajęciach i warsztatach, jak np. wykonywanie biżuterii, malowanie czy jazda na kucykach. Organizowana z ogromym rozmachem, impreza obsługiwana jest co roku przez około setki wolontariuszy. W konkursach dzieci, jak i całe drużyny, otrzymują wspaniałe nagrody, a przede wszystkim – wspaniale się bawią! Dzień kończy zwykle towarzyski mecz piłki nożnej, w którym rywalizują drużyny złożone z księży Polskiej Misji Katolickiej oraz pracowników Ambasady.

Radosnej atmosfery dopełniają polski grill oraz kawiarnia z pysznymi dziełami polskiej kulinarnej tradycji. To niecodzienna okazja, aby na pięknym, zielonym terenie starego dworku przeżyć wspaniały, pełen wrażeń dzień, a jednocześnie poznać swoich rówieśników z polskich szkół w całej Wielkiej Brytanii. Zarówno dla dzieci, jak i wolontariuszy (którzy też zostają dziećmi na ten jeden, wyjątkowy dzień) jest to także szansa nawiązania kontaktów z innymi, wymiany doświadczeń, a może nawet zawiązania trwałych przyjaźni! Organizatorzy zapraszają Was z Waszymi szkołami ,jak i rodzicami na to wspaniałe święto!

W tym roku Wesoły Dzień Dziecka w Laxton Hall odbędzie się 17 czerwca 2017.

W programie wydarzenia kilka nowości!

Po raz pierwszy, patronem imprezy został Polski Związek Piłki Nożnej! Z tej okazji, na uczestników Turnieju piłki nożnej będą czekać bardzo specjalne nagrody ufundowane przez PZPN! Ponadto, wysiłki młodych graczy będzie obserwować jeden z zawodowych polskich graczy, na co dzień grający w angielskim klubie!

Kolejną nowością bedzie w tym roku Animal Farm, a także – konkurs wędkarski.

Będzie też nowość dla Rodziców. Specjalnie dla nich, o godz. 15:00 odbędzie się krótki wykład, wyjaśniajacy prawdy i mity związane z dwujęzycznością oraz podpowiadający, jak wychowywać dziecko dwujęzyczne.

Ponadto, jak w latach ubiegłych – w ramach dnia dziecka przewidziane są następujące atrakcje:
- Konkurs recytatorski
- Konkurs muzyczny
- Piłka nożna
- Ping-pong
- Zajecia artystyczne (m.in wykonywanie: masek, krótkich komiksów, naszyjników, malowanych talerzy, rolkowych zwierzaków z papieru, trójwymiarowych kartek, wachlarzy, wysp na wakacje marzeń, kapeluszy pirata)
- Koniki i kucyki
- Szachy (turniej sędziowany przez profesjonalistów w tej dziedzinie)
- Siatkówka
- Dwa ognie
- Wyścigi w workach
- Zjeżdżalnie: Giant Boot slide, Pink Panther slide
- Karuzela Teacup and saucer
- Medieval Activity Run
- 100ft Sporting Activity Run
- Wielkie Bańki Mydlane
- Zespół NO NAME na żywo
- Grill i napoje
- Wata cukrowa
- Stoiska z książkami i firmy promujace swoje usługi
- Konkurs kucharski
- Dwie kawiarnie serwujące ciasta i gorace napoje
- Wydzielony ogródek dla Mam z małymi dziećmi
- Puchary i dyplomy dla uczestników zawodów
- Mecz piłki nożnej pomiędzy Reprezentacją Polskiej Ambasady i Księży Polskiej Misji Katolickiej
- Szeroki wybór na stoiskach z książkami

W tym roku po raz trzeci odbędzie się również konkurs dla nauczycieli! Będzie to – tak jak w ubiegłbym roku – „trójbój”. W tym roku złożą się na niego następujące konkurencje:
- Wyścig parami z jedną nogą związaną („three-legged race”)
- Występ recytatorski lub piosenka
- Rzuty do kosza

Całkowity dochód z kawiarni oraz grilla zostanie przeznaczony na organizację Wesołego Dnia Dziecka 2018.

Serdecznie zapraszamy!

wesoly dzien dziecka laxton hall 2017

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC