1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 27.2.2024
MIEJSCE REKLAMA 
 
 
 
  SHA baner
 

Zapraszamy na Luton International Carnival!

luton international carnival 2015 gwneJuż w ten weekend odbędzie się jedno z najważniejszych dla naszego regionu wydarzeń: Luton International Carnival. Skojarzenia z karnawałem w Rio są jak najbardziej na miejscu, impreza jest drugą największą tego typu w całej Wielkiej Brytanii. W rytmie gorących dźwięków pobawimy się w niedzielę, 24 maja, w godzinach 12.00 – 18.00, w Wardown Park oraz w centrum miasta Luton. Karnawał to impreza bezpłatna. Więcej informacji poniżej:

Na początek mały przedsmak tego, co nas czeka. Oto fotorelacja z Luton International Carnival 2014:
http://lutonpl.com/index.php?option=com_content&view=article&id=2773:festival&catid=23:info 

Motto karnawału i konkurs fotograficzny
Hasłem przewodnim zabawy, którą w tym roku po raz kolejny organizuje UK Centre for Carnival Arts, we współpracy z London Luton Airport Limited, The Arts Council, Luton Borough Council, Lyca Mobile, Luton on Sunday, BBC Three Counties oraz Heart Radio, jest „Let Your Dreams Take Flight”.

Organizatorzy zapraszają chętnych do wzięcia udziału w konkursie związanym z powyższym motto. Wystarczy pojawić się na karnawale i zrobić zdjęcie, które najlepiej odda hasło przewodnie tego pełnego kolorów i muzyki świętowania. Do wygrania są kupony na zakupy w centrum handlowym The Mall. Zdjęcia na konkurs można zgłaszać do 29 maja, wysyłając je na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wraz ze swoim imieniem i nazwiskiem, pełnym adresem, numerem kontaktowym oraz adresem mailowym. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w dniu 5 czerwca.

Parada karnawałowa
Nie ulega wątpliwości, że parada karnawałowa to prawdziwy gwóźdź programu.

W tym roku weźmie w niej udział ponad tysiąc osób, w tym grupy spoza UK i reprezentacje lokalnych szkół. Będzie energetycznie, kolorowo i przede wszystkim, dzięki fantazyjnym kostiumom – niezwykle interesująco. Przygotujcie się na sporą ilość piór, błyskotek oraz cekinów.

Grupa dzieci z Farley Junior School w Luton, która już dwa razy z rzędu wygrała rywalizację na najlepsze kostiumy w kategorii szkół, w tym roku zaskoczy widzów przebraniami utrzymanymi w tematyce mitologicznej. Będą pegazy, gryfy, feniksy oraz smoki. To trzeba zobaczyć!

Pochodowi towarzyszyć będzie oczywiście muzyka oraz taniec, a także przejazd karnawałowych platform.

Parada ruszy z Wardown Park o godzinie 13.30, przejdzie przez centrum miasta i wróci do parku.

Oto jej dokładna trasa:

luton international carnival 2015 mapa parady

Zamknięcie dróg
W dniu wydarzenia należy liczyć się z utrudnieniami komunikacyjnymi w mieście. Poniżej spis dróg wraz z godzinami, podczas których ich części będą wyłączone z ruchu:

luton international carnival 2015 zamkniecie drog

Parking
Bezpiecznie i bezpłatnie zaparkujemy w niedzielę przy Popes Meadow oraz w centrum miasta.

Muzyka podczas karnawału
Jak karnawał, to muzyka! Na głównej scenie, przy St George's Square, zabrzmi muzyka wykonywana na żywo. Zaprezentują się między innymi znani z The Voice UK Joyful Soundz. Całością gospodarzyć będzie BBC Three Countries Radio.

Koniecznie odwiedźcie także inne zakątki miasta, aby usłyszeć dawkę hip-hop, house i afro (Moor Park) oraz reggae, RnB i urban w Wardown Park.

Pozostałe atrakcje
W parku czekać na nas będą specjały międzynarodowej kuchni, stoiska handlowe oraz artystyczne, rozrywka i gry dla najmłodszych, w tym wesołe miasteczko.

Bezpieczeństwo podczas karnawału
W tym roku ponad 140 oficerów policyjnych będzie czuwać nad bezpieczeństwem gości podczas karnawału. A liczba przybyszy zapowiada się spora, bo aż 25,000 osób.

Policja przypomina, że takie wydarzenie z pewnością nie jest odpowiednie dla zwierząt, zatem – jeśli wybieramy się na Luton International Carnival – zostawmy swoje czworonogi w domach.

Organizatorzy postanowili również zwiększyć bezpieczeństwo najmłodszych. We wszystkich punktach informacyjnych podczas karnawału dostępne będą specjalne opaski na rękę, na których możemy napisać dane i numer kontaktowy. Taką opaskę należy później założyć dziecku. Jeśli stanie się tak, że odłączy się ono od nas podczas świętowania lub gdzieś zgubi – ktoś, kto je znajdzie, będzie mógł wykorzystać informację z opaski i skontaktować się z rodzicami lub opiekunami.

Służby policyjne namawiają również, aby trzymać się razem, w grupie i schować wszystkie cenne przedmioty (np. zegarek czy telefon), aby nie kusiły ewentualnych złodziejaszków.

W razie jakichkolwiek problemów e dniu i miejscu wydarzenia, należy bezzwłocznie zgłosić się do policjanta lub stewardów.

- Karnawał to radosna impreza, przyjazna rodzinom i bardzo się cieszymy, że w tym roku będziemy mogli być ponownie w nią zaangażowani – komentuje nadinspektor Dave Boyle, który w niedzielę pokieruje policyjnymi działaniami – Będziemy współpracować z naszymi kolegami z British Transport Police, aby upewnić się, że dobrze asystujemy uczestnikom zabawy. Najistotniejsze dla nas będzie bezpieczeństwo dzieci w tak dużym tłumie – namawiamy rodziców do wykorzystania opasek, zapewnionych ze strony organizatorów.

- To fantastyczne wydarzenie skupi wokół siebie różne grupy społeczne, szkoły i mieszkańców Luton – dodaje Boyle – Zobaczenie wszystkich świętujących razem będzie świetnym uczuciem.

 

luton international carnival 2015 1

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC