1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 4.3.2024
MIEJSCE REKLAMA 
 
 
 
  SHA baner
 

Wesoły Dzień Polskiego Dziecka w Laxton Hall

laxton hall dzien dzieckaTo już tradycja, że co roku, w malowniczo położonej posiadłości w Laxton Hall (blisko Corby w hrabstwie Northamptonshire), odbywa się Wesoły Dzień Polskiego Dziecka, organizowany przez Polską Misję Katolicką w Anglii i Walii, pod patronatem Polskiej Macierzy Szkolnej. To gromadząca tysiące polskich dzieci z całej Wielkiej Brytanii wspaniała, całodzienna impreza plenerowa z mnóstwem konkursów, zawodów i zabaw! Koszykówka, siatkówka, piłka nożna, przeciąganie liny, wyścigi w workach, konkursy muzyczne, plastyczne i recytatorskie – to tylko kilka przykładów dziedzin wesołego współzawodnictwa.

Dzieci ze szkół polskich z całej Anglii konkurują w licznych konkursach oraz indywidualnych, jak i grupowych, konkurencjach sportowych. Biorą udział w zorganizowanych dla nich zajęciach i warsztatach, jak np. wykonywanie biżuterii, malowanie czy jazda na kucykach. Organizowana z ogromnym rozmachem impreza obsługiwana jest co roku przez około setki wolontariuszy. W konkursach dzieci, jak i całe drużyny, otrzymują wspaniałe nagrody, a przede wszystkim – wspaniale się bawią!

Dzień kończy zwykle towarzyski mecz piłki nożnej, w którym rywalizują drużyny złożone z księży Polskiej Misji Katolickiej oraz pracowników Ambasady.

Radosnej atmosfery dopełniają polski grill oraz kawiarnia z pysznymi dziełami polskiej kulinarnej tradycji. To niecodzienna okazja, aby na pięknym, zielonym terenie starego dworku przeżyć wspaniały, pełen wrażeń dzień, a jednocześnie poznać swoich rówieśników z polskich szkół w całej Wielkiej Brytanii. Zarówno dla dzieci, jak i wolontariuszy (którzy też zostają dziećmi na ten jeden, wyjątkowy dzień) jest to także szansa nawiązania kontaktów z innymi, wymiany doświadczeń, a może nawet zawiązania trwałych przyjaźni!

11. Wesoły Dzień Dziecka w Laxton Hall odbędzie się 20 czerwca 2015 (sobota).

W tegorocznym programie NOWOŚĆ! Konkurencja dla nauczycieli: nauczycielski triathlon!
Do udziału w konkurencji organizatorzy zapraszają 2-osobowe zespoły nauczycieli polskich szkół sobotnich. W skład triathlonu wchodzą:

1. Występ poetycko-muzyczny (zespół musi zaprezentować wiersz bądź piosenkę)
2. Bieg ze związanymi nogami (‚three-legged race’)
3. Wolne strzały do bramki.

Konkurencja zostanie rozegrana ok. godz. 13:00. Chętne zespoły nauczycielskie proszone są o zgłaszanie chęci udziału do biura PMS do dnia 13.06.2015.

Ponadto w programie:

Konkurs recytatorski
Konkurs muzyczny
Piłka Nożna
Ping-pong
Zajęcia artystyczne (m.in. wykonywanie: masek, krótkich komiksów, naszyjników, malowanych talerzy, rolkowych zwierzaków z papieru, trójwymiarowych kartek, wachlarzy, wysp na wakacje marzeń, kapeluszy pirata)
Koniki i kucyki
Szachy (turniej sędziowany przez profesjonalistów w tej dziedzinie)
Siatkówka
Dwa ognie
Wyścigi w workach
Zjeżdżalnie: Giant Boot slide, Pink Panther slide
Karuzela Teacup and saucer
Medieval Activity Run
100ft Sporting Activity Run
Wielkie Bańki Mydlane
Zespół NO NAME na żywo
Grill i napoje
Wata cukrowa
Stoiska z książkami i firmy promujące swoje usługi
Konkurs kucharski
Dwie kawiarnie serwujące ciasta i gorące napoje
Wydzielony ogródek dla Mam z małymi dziećmi
Puchary i dyplomy dla uczestników zawodów
Mecz piłki nożnej pomiędzy Reprezentacją Polskiej Ambasady i Księży Polskiej Misji Katolickiej

Zapraszamy całe rodziny do przyjazdu do Laxton Hall i wspólnego świętowania jednego z najważniejszych dziecięcych dni w roku.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC