1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 16.4.2021
MIEJSCE REKLAMA 
 
 
 
  SHA baner
 

Akcja patriotyczna w Soprano

soprano naklejki 1Zbliżają się uroczystości z okazji 76. rocznicy bitwy o Wielką Brytanię, która połączyła żołnierzy polskich i brytyjskich w walce ze wspólnym hitlerowskim wrogiem. Dzień 15 września to ważna data dla Polaków mieszkających w UK. To moment, kiedy z dumą wspominamy naszych lotników. Dzięki inicjatywie stowarzyszenia Hurricane of Hearts w polskich sklepach, zakładach i instytucjach będzie można znaleźć nalepki ze wzorem biało-czerwonej szachownicy z okresu 1921- 1993. Po bezpłatne naklejki w Bedford zapraszamy do Soprano Kebab House.

Przyklejając naklejkę w widocznym miejscu będziemy mieć możliwość oddania hołdu tym wspaniałym ludziom, którzy bezpośrednio wpłynęli na losy II wojny światowej, a także rozpoczęcia rozmowy o wspomnianych wydarzeniach.

Wiele się ostatnio mówi na temat imigracji w Wielkiej Brytanii, jej znaczeniu i wpływie na jakość życia na Wyspach. Jest to znakomity moment do tego, aby przypomnieć, iż bez Polaków, ich oddania, odwagi i poświęcenia Wielka Brytania, jaką znamy mogłaby nie istnieć.

Przyklejając naklejkę stwarzamy sobie możliwość sprowokowania rozmowy o sprawach kluczowych dla naszej tu egzystencji. Żyjemy, pracujemy, płacimy podatki w tym kraju i chcemy, aby się on rozwijał i kwitł przy naszej pomocy. 76 lat temu Polacy przybyli na wyspę, ramię w ramię z Brytyjczykami walczyli w obronie Anglii i całej wolnej Europy aby stworzyć przyszłość, której częścią jesteśmy. Sprawmy, aby ta piękna historia miała możliwość zostać po raz kolejny przywołana i odpowiednio oceniona przez współczesnych.

To nie pierwsza tego typu inicjatywa londyńskiej organizacji Hurricane of Hearts. W październiku 2013 roku pamięć o polskich lotnikach została przywołana na meczu Polska - Anglia na Wembley poprzez gigantyczną sektorówkę ze znakiem biało-czerwonej lotniczej szachownicy. HoH od lat zajmuje się poprawieniem stosunków polsko-brytyjskich. Najnowszy projekt, w który zaangażowani są członkowie organizacji to film opowiadający historie naszych dzielnych lotników z Dywizjonu 303.

Pierwszy raz naklejki wydrukowane zostały w 2015 roku w liczbie 50 tysięcy. W tym roku, dzięki uprzejmości Motion Signs, będzie ich aż 100 tysięcy.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC