1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 25.10.2020
MIEJSCE REKLAMA 
 
 
 
  SHA baner
 
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !

Od dziś reklamówki w supermarketach są płatne

plastikowa torba ukZ dniem 5 października w Wielkiej Brytanii wprowadzono opłatę za plastikowe reklamówki w supermarketach. Za jedną taką torbę trzeba będzie zapłacić 5p. O tym, czy istnieją odstępstwa od tej reguły i co oznacza ona dla sklepów i klientów, piszemy poniżej.

 

Informacje ogólne


Rząd planował wprowadzenie opłaty od kilku miesięcy. Klienci, którzy nie przyniosą ze sobą na zakupy własnych toreb i reklamówek, będą musieli zapłacić 5p za plastikowe reklamówki sklepowe.
Nowa zasada obowiązuje od teraz w supermarketach oraz nawiększych sieciówkach – w sklepach, które zatrudniają więcej niż 250 pracowników na pełen etat. Oznacza to, że mali sklepikarze nie muszą się jeszcze do niej stosować.
Reklamówki w sklepach na lotniskach, dworcach czy statkach pozostaną bezpłatne.

 

Dlaczego musimy płacić?


W zeszłym roku supermarkety wydały swoim klientom aż 7.6 biliona reklamówek – o 200 milionów więcej niż w roku 2013. Rząd spodziewa się, że wprowadzenie opłaty za plastikowe torby zredukuje tę liczbę o 80% w supermarketach oraz o połowę w tzw. high-street shops. Przyczyni się także do zaoszczędzenia 780 mln funtów dla brytyjskiej ekonomii i z całą pewnością będzie miało korzystny wpływ na ekologię.

 

Czy możemy uniknąć opłaty?


Tak, jeśli przyniesiemy ze sobą do sklepu własną torbę i gdy będziemy robić zakupy w miejscach wymienionych przez nas wcześniej w "Informacjach ogólnych". Nie zapłacimy także za używanie papierowych toreb oraz za zapakowanie w woreczki i torebki mięsa oraz ryb, leków na receptę, jedzenia z barów szybkiej obsługi czy ziaren.

 

plastikowa torba uk 2

 

Zakupy z dostawą i z odbiorem w sklepie


W przypadku zakupów z dostawą do miejsca zamieszkania oraz z odbiorem osobistym w sklepie, opłata za reklamówki również będzie obowiązywać, choć supermarkety zaoferują swoim klientom możliwość zakupów bez pakowania w torby.

 

Co stanie się z opłatami?


Handlowcy nie będą musieli przekazywać dochodu ze sprzedaży reklamówek do budżetu państwa – bo opłata ta nie jest faktycznie podatkiem. Pieniądze, w wyskokości 730 mln funtów, zostaną natomiast przeznaczone na szczytne cele.

 

 

plastikowa torba uk 1

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
ABC