1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 4.3.2024
MIEJSCE REKLAMA 
 
 
 
  SHA baner
 

Częściowe otwarcie szkół

szkoly uk koronawirusNa dzień 1 czerwca, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, rząd ustalił powrót najmłodszych do przedszkoli i szkół. W swoich salach ponownie zasiądą uczniowe Reception, Year 1 oraz Year 6. Boris Johnson przyznał, że stanie się tak pomimo tego, że nie każda ze szkół jest i będzie gotowa na bezpieczne wznowienie zajęć.

Rząd zapowiedział, że będzie służył pomocą placówkom edukacyjnym i podkreślił, że zachowanie pełnego dystansowania społecznego podczas edukacji najmłodszych nie jest możliwe. Można natomiast zastosować rozwiązania oraz środki zapobiegawcze. Wśród takich rząd wymienia m.in.: zmniejszenie liczebności klas i uczenie dzieci w małych grupach, rozłożone w czasie przerwy w zajęciach i na posiłki, zmiany w procesie przyprowadzania oraz odbierania dzieci ze szkół czy zwiększenie częstotliwości sprzątania w szkołach oraz dezynfekcja terenów przylegających.

Rząd obiecuje również, że nauczyciele, dzieci i ich rodziny otrzymają dostęp do testów na koronawirusa, jeśli pojawią się u nich objawy. Negatywny wynik oznaczać będzie kontynuowanie pracy i nauki. Pozytywny natomiast pociągnie za sobą "odpowiednią reakcję".

Od 15 czerwca, możliwość kontaktu z nauczycielami dostaną uczniowie Year 10 i Year 12 – wszystko po to, aby pomóc w przygotowaniach do przyszłorocznych egzaminów.

Szkoły w kraju zostały zamknięte w dniu 20 marca z powodu epidemii koronawirusa. Plany ich otwarcia w etapach wywołały sprzeciw oraz lawinę pytań wśród rodziców, nauczycieli, dyrektorów, związków zawodowych i lokalnych samorządów. Według Sunday Telegraph, 50 samorządów jest gotowa przeciwstawić się poleceniom premiera. Szacuje się, że gotowych na otwarcie jest jedynie jedna czwarta wszystkich szkół podstawowych w Anglii.

Boris Johnson stoi jednak na stanowisku, że "edukacja dzieci jest kluczowa dla ich dobra, zdrowia, przyszłości i sprawiedliwości społecznej", zatem następny etap luzowania restrykcji nie może obyć się bez przywracania przedszkoli i szkół do funkcjonowania.

szkoly uk koronawirus slider

Fot.: Od 1 czerwca otwarte zostaną przedszkola i szkoły podstawowe dla najmłodszych uczniów w Anglii. 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC