1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 7.8.2020
MIEJSCE REKLAMA  
 
 
 
  SHA baner
 
Opiekun srodowiskowy
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !

Wyrok ws. morderstwa Przemysława Golimowskiego

przemysla golimowski bedford glPięciu mężczyzn zostało skazanych na łącznie ponad sto lat więzienia za udział w śmierci naszego rodaka, Przemysława Golimowskiego, do której doszło w zeszłym roku w jego mieszkaniu przy St Mary’s Street w Bedford. Przestępcy przypuścili atak na swoją ofiarę w związku z porachunkami dilerów narkotykowych.

Damien Rooney, lat 25, zamieszkały przy Magpie Gardens, Wixams; 23-letni Philip Mendy z Tavistock Place, Bedford; Jamal Jeng, 21, z The Close, Clapham; Delpierro Mothersill, lat 20, zameldowany przy Salcombe Close, Bedford oraz Taleb Hussain, lat 31, z Park Road, Birmingham włamali się do domu Golimowskiego około drugiej nad ranem w piątek, 28 września.

Przemysław Golimowski spał w tym czasie w sypialni ze swoją partnerką.

Intruzi zaatakowali go nożem oraz kijem golfowym.

Nasz rodak zdołał uciec do sąsiedniego mieszkania, jednak tam zmarł w wyniku poniesionych obrażeń.

Hussain, Rooney i Mothersill zostali skazani za morderstwo w Luton Crown Court, w poniedziałek, 15 kwietnia. Trójka usłyszała wyrok dożywocia, przy czym w więzieniu każdy musi spędzić minimum 26 lat. Natomiast Mendy oraz Jeng zostali uznani za winnych zabójstwa – i jednego, i drugiego czeka teraz 12 lat pozbawienia wolności.

Dzień przed tragedią, Motherstill został zaatakowany i okradziony w Bedford przez Golimowskiego oraz drugiego mężczyznę, uzbrojonego w kij bilardowy.

Hussain, Rooney, Mendy i Mothersill opuścili mieszkanie Polaka tylnym wyjściem, prowadzącym do Duck Mill Lane.

Jednak Jeng uciekł przodem, zostawiając za sobą ślady krwi z rany w nodze. Mężczyźnie udało się przebyć dystans około 400 metrów, zanim zadzwonił na pogotowie.

Dzięki CCTV, analizie aktywności telefonów komórkowych, śladom krwi ofiary w samochodzie Hussaina oraz odciskom palców w mieszkaniu przy St Mary’s Street, połączono wszystkich mężczyzn z miejscem zbrodni. Jednak, jak twierdzi Detective Chief Inspector Adam Gallop z Bedfordshire, Cambridgeshire and Hertfordshire Major Crime Unit; śledztwo nie należało do prostych. Policji finalnie udało się zgromadzić materiał dowodowy, który nie pozwolił na wątpliwości ławy przysięgłych.

 

przemyslaw glimowski bedford

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC