1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 7.8.2020
MIEJSCE REKLAMA  
 
 
 
  SHA baner
 
Opiekun srodowiskowy
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !

Afera na meczu polskiej drużyny

afera mecz eunice stiltonSobotni mecz piłki nożnej pomiędzy polską drużyną Eunice Huntingdon a zespołem Stilton United FC, w ramach The Peterborough & District League Division Two, został przerwany przez sędziego Paula Gale w czterdziestej minucie. Przy Sapley Playing Field w Huntingdon najprawdopodobniej doszło do przykrego incydentu na tle rasowym, którego ofiarą stał się gracz gości; Ali Nyang. 

UWAGA! 19.03.2019: Polski klub piłkarski Eunice Huntingdon zdecydowanie sprzeciwia się prezentowanej w mediach wersji wydarzeń i oświadcza, że do żadnych zachowań rasistowskich na meczu nie doszło. Klub już wkrótce przedstawi opinii publicznej szerszy raport, wyjaśniający sprawę, który opublikujemy na naszej stronie.

Przy końcu pierwszej połowy meczu, w której prowadzenie zdołała objąć polska drużyna, sędzia Gale zastopował grę. Choć sam nie słyszał ani nie widział niczego niepokojącego, został poinformowany przez graczy ze Stilton o niestosownym zachowaniu fanów gospodarzy. Zaalarmowani oni, że widzowie kibicujący Eunice Huntingdon naśladowali odgłosy wydawane przez małpy.

Taką wersję wydarzeń zawodnicy Stilton United FC potwierdzają na Twitterze. Szczególnie pod jednym tweetem, autorstwa Kevina Holta, rozgorzała prawdziwa dyskusja:

Tutaj do rozmowy włączył się Stuart Easton - były napastnik klubów ze St.Ives, Huntingdon, a obecnie Stilton. Napisał on, że jeden z polskich graczy miał mu powiedzieć, aby następnym razem zespół zostawił Aliego Nyanga w domu i wtedy nic się nie wydarzy.

W tej samej dyskusji można przeczytać, że rasistowski wybryk nie jest jedynym w historii klubu. „Myślą, że Anglia to Polska”, „gówniany klub”, „banda głupków” - to jedynie kilka z komentarzy pod tweetem.

Oficjalne stanowisko w sprawie zajścia wystosowały obydwie drużyny.

Klub ze Stilton stwierdził, że jest „zszokowany i zawiedziony” sobotnim wydarzeniem:

Polski klub natomiast w wystosowanej do prasy informacji stanowczo potępił wszelkie zachowania uderzające w czyjąś narodowość, wyznanie czy kolor skóry – jednocześnie podkreślając, że do takowych nie doszło w czasie sportowego starcia ze Stilton. Według klubu, mecz został przerwany na skutek interwencji trenera przeciwników. Przedstawiciele Eunice Huntingdon potwierdzili, że całe spotkanie było należycie zabezpieczone, w zgodzie z regulacjami ligowymi i wyrazili gotowość współpracy z FA w celu wyjaśnienia incydentu.

afera mecz eunice stilton slider

Stilton United FC / fot.: Twitter

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
ABC