1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 4.3.2024
MIEJSCE REKLAMA 
 
 
 
  SHA baner
 

19,000 nowych domów dla Bedford

nowe domy bedford1 2018Bedford Borough Council przygotował nowy plan zagospodarowania, który wpłynie na rozwój mieszkalnictwa, rynku pracy i infrastruktury w naszym regionie. Obecnie założenia sięgają do roku 2021 – nowy dokument jednak wyznacza plany do roku 2035. Wyznacza i wzbudza ogromne poruszenie i sprzeciw części mieszkańców miasta oraz okolicznych miejscowości.

Urząd w Bedford został zobligowany przez wytyczne rządowe do umożliwienia budowy 19,000 domów do roku 2035. Biorąc pod uwagę istniejące już pozwolenia oraz przydziały – urząd musi jeszcze znaleźć miejsce dla nieco mniej niż 8 tysięcy nowych domów.

Wybór terenów pod zabudowę jest trudnym procesem. Po pierwsze dlatego, że nie tylko domy, ale również ewentualne miejsca pracy wraz z siecią instrastruktury muszą być na nich wybudowane. A po drugie; ze względu na nastroje mieszkańców, które nie zawsze dają przyzwolenie na zmianę lokalnego krajobrazu.

Najwięcej domów zostanie wybudowanych przez kolejnych siedemnaście lat w Bedford i Kempston – 2,420 budynków.

Aby nie doprowadzić do „przeciążenia” mieszkalnego w Bedford i okolicach, urząd proponuje utworzenie nowej osady o nazwie Colworth Garden Village, położonej blisko Sharnbrook i Souldrop. Ma tam powstać około 2,500 domów (do roku 2035 oraz kolejne 2,000 budynków później) wraz ze stacją kolejową. To właśnie ona wraz z dwoma nowymi drogami (do Santa Pod Raceway i Colworth Science Park) powinna przyczynić się do zmniejszenia ruchu na trasie A6.

Choć idea Colworth Garden Village wydaje się być rozwiązaniem do przyjęcia, to jednak mieszkańcy okolicznych wiosek zgłaszają swój sprzeciw. Krytycy wskazują, że nowa zabudowa zniszczy jeden z niewielu pozostałych, dziewiczych terenów Bedfordshire. Martwią się również, że linia kolejowa nie zdejmie ciężaru z drogi A6, gdzie korki będą jeszcze większe. Nowe domy ponadto zostaną wybudowane blisko głośnego toru wyścigowego.

Pozostałe domy powstaną w:
- Bromham, Clapham i Great Barford: 500 domów w każdej miejscowości;
- Carlton, Harrold, Milton Ernest, Oakley, Roxton oraz Turvey: po 25-50 domów;
- oraz na terenie starej cegielni w Stewartby: 1000 domów;
- i na innym wyznaczonym terenie: 210 domów.

Każdy mieszkaniec Bedford i okolic może wypowiedzieć się w temacie przyszłego zagospodarowania terenu. Szczegóły tej procedury znajdują się na stronie internetowej urzędu.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC