1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 4.3.2024
MIEJSCE REKLAMA 
 
 
 
  SHA baner
 

Podwyżka council tax w Bedford

council tax bedford podwyzkaMieszkańcy Bedford zapłacą większy podatek lokalny od nieruchomości czyli council tax. Radni miejscy przegłosowali wprowadzenie blisko 4-procentowej podwyżki w elemencie podatku, płaconym na rzecz miasta. Zmiana zacznie obowiązywać od kwietnia.

Podwyżka została skrupulatnie przekalkulowana przez miejskich włodarzy. Wyniesie ona dokładnie 3.99%, z czego 2% zostanie przeznaczone na dofinansowanie opieki społecznej dla dorosłych (w zeszłym roku, brytyjski minister skarbu dał samorządom możliwość takowej podwyżki bez konieczności urządzania referendum wśród rezydentów), a pozostałe 1.99% zasili kasę miejską również bez obowiązku pytania mieszkańców Bedford o zdanie. Jest to bowiem najwyższa możliwa podwyżka bez referendum, które trzeba mandatoryjnie przeprowadzić w przypadku planów zwiększenia council tax o 2% lub więcej.

Przy czym trzeba pamietać, że mowa tutaj jedynie o tym elemencie council tax, który przynależy do urzędu – tymczasem swoją należność, również wchodzącą w skład podatku, regulują oddzielnie służba policyjna oraz straż pożarna. Ta pierwsza już zadecydowała, że mieszkańcy hrabstwa zapłacą o 1.99% więcej na rzecz policji (ponownie, podwyżka ta, jako że mniejsza niż 2%, nie wymagała przeprowadzenia referendum). Straż pożarna również podwyższyła swoją część council tax o średnio £1.78 rocznie w 2016/2017.

W praktyce, właściciele lub osoby wynajmujące nieruchomość w Bedford, zaklasyfikowaną np. do Band D zapłacą w sumie £1,634.44 podatku rocznie – dla porówniania, gdyby nie wprowadzone zmiany, ta kwota wyniosłaby £1,577.11.

Więcej informacji o council tax znajduje się na stronie internetowej urzędu:
http://www.bedford.gov.uk/advice_and_benefits/council_tax.aspx 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC