1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 23.3.2019
 
 
 
   
  SHA baner
 
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !

Wizyta Prezydenta RP Andrzeja Dudy z małżonką w Londynie

prezydent duda londynSpotkania z Polonią oraz rozmowy z Premierem Wielkiej Brytanii Davidem Cameronem na Downing Street należały do najważniejszych wydarzeń dwudniowej (14-15 września) wizyty Prezydenta RP w Londynie.


Wizyta Prezydenta RP z Małżonką w Wielkiej Brytanii rozpoczęła w poniedziałek (14.09) od złożenia wieńca pod Polish War Memorial w Northolt - pomnikiem upamiętniającym polskich lotników i żołnierzy innych formacji walczących podczas II wojny światowej.
Wieczorem Prezydent RP spotkał się w Ambasadzie RP w Londynie z przedstawicielami młodej Polonii. Podczas przemówienia Prezydent zaznaczył, że jego wizyta w Wielkiej Brytanii ma symboliczny sens, ponieważ odbywa się w 75. rocznicę Bitwy o Anglię, w której polscy lotnicy dali dowód wielkiego bohaterstwa, zostawiając po sobie bardzo dobre wspomnienie i często wdzięczność w sercach Brytyjczyków za to, że tak dzielnie bronili wolności ich kraju. Prezydent podkreślił, że to m.in. dzięki polskim pilotom wielu obywateli Zjednoczonego Królestwa szanuje Polskę i Polaków – Przez to wspomnienie Państwo, którzy tu przyjechali wiele lat później, są tu często dobrze przyjmowani – dodał zwracając się do przedstawicieli Polonii.
W swoim przemówieniu Prezydent zapowiedział, że będzie słuchał głosu Polaków mieszkających poza krajem. Dziękował także Polakom na Wyspach za wszelkie działania związane z krzewieniem polskości. Prezydent mówił również o sytuacji polskiego szkolnictwa w Wielkiej Brytanii, zapewniając, że jest świadomy wielu problemów i zrobi wszystko, by nauczanie w języku polskim poza granicami Polski wspierać. Przypomniał przy tej okazji, że w Kancelarii Prezydenta RP powstało m.in. specjalnie w tym celu Biuro ds. kontaktów z Polakami za granicą.
Drugi dzień wizyty rozpoczął się od spotkania Prezydenta RP i małżonki w Pałacu Buckingham z JKW Księciem Edwardem Hrabią Wessex, który podjął Parę Prezydencką w imieniu Królowej.
Następnie Prezydent z Małżonką wzięli udział w uroczystym nabożeństwie odprawionym z okazji 75. rocznicy  Bitwy o Anglię w katedrze św. Pawła. W ceremonii uczestniczyli m.in. premier David Cameron i książę Edward.
Najważniejszym punktem programu wizyty w wymiarze politycznym było spotkanie Prezydenta RP Andrzeja Dudy z Premierem Wielkiej Brytanii Davidem Cameronem na Downing Street. Do najważniejszych tematów rozmów należały problem uchodźców, bezpieczeństwo militarne i energetyczne UE a także sytuacja Polaków na Wyspach.
W swojej wypowiedzi po spotkaniu na Downing Street, Prezydent RP powiedział dziennikarzom, że w kwestii uchodźców wspólnie z premierem Cameronem „zgodzili się, że trzeba przede wszystkim zwalczać przyczyny tego, co powoduje, że ci ludzie zmierzają do Europy”.
Prezydent dodał również, że z brytyjskim premierem podzielają pogląd, iż konieczny jest rozwój infrastruktury NATO w Europie Środkowo-Wschodniej czyli wzmacnianie wschodniej flanki Sojuszu.
Na koniec prezydent ocenił spotkanie z Premierem Cameronem jako „bardzo dobre”. Podkreślił, że przebiegło ono „w bardzo dobrej atmosferze” i że widzi „szerokie pole do współpracy”.
Relacjonując słowa premiera Camerona, Prezydent powiedział, że brytyjski premier bardzo szanuje Polaków w Wielkiej Brytanii za ich pracowitość. Ze swojej strony - jak podkreślił Prezydent - prosiłem, żeby wzmacniać w społeczeństwie brytyjskim szacunek do Polaków, który został w ogromnym stopniu zbudowany przez tak zwaną starą imigrację, polskich żołnierzy, którzy walczyli ramię w ramię z żołnierzami brytyjskimi w czasie II wojny światowej.
Wieczorem Prezydent RP odwiedził Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego, gdzie wręczył awanse na wyższe stopnie oficerskie uczestniczkom Powstania Warszawskiego, mieszkającym w Wielkiej Brytanii. Awans otrzymały łączniczki i sanitariuszki Powstania: Marzenna Schejbal, Maria Stapf, Hanna Tarkowska i Halina Kwiatkowska.
Podczas spotkania w Instytucie Prezydent RP zwrócił uwagę, że placówka ta od 70 lat stanowi ostoję polskości i historii naszego kraju - To tutaj znajduje się dokumentacja polskiego czynu zbrojnego na wszystkich frontach II wojny światowej. To tutaj są przechowywane pamiątki po generale Władysławie Sikorskim, tutaj przychodzą dzisiaj młodzi Polacy – podkreślił Prezydent.
Na koniec wizyty polski prezydent spotkał się w Lancaster House z polskimi weteranami II wojny światowej mieszkającymi w Wielkiej Brytanii.

 

Informacja Polskiej Ambasady w Londynie (www.londyn.msz.gov.pl)

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
 
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
ABC