1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 26.3.2019
 
 
 
   
  SHA baner
 
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !

Apel wicepremiera. "Wróćcie do kraju!"

morawiecki ukMateusz Morawiecki, wicepremier oraz minister rozwoju i finansów, zaapelował do Polaków żyjących w Wielkiej Brytanii, aby powrócili do ojczyzny. W swojej niedzielnej rozmowie w programie "Ridge on Sunday", emitowanej przez Sky News, polityk wyjaśnił, jak polski rząd przygotował się do przyjęcia rodaków w kraju.

Dyskusja dotyczyła także brytyjskiego planu wyjścia z UE, reakcji pozostałych państw europejskich oraz szans, jakie niesie dla Polski i Polaków opuszczenie Unii przez Wielką Brytanię.

- Chciałbym zachęcić Polaków do powrotu do kraju – stwierdził Matusz Morawiecki, dodając że ten apel może "przyczynić się do złagodzenia napięcia" między Brytyjczykami a obcokrajowcami.

Wicepremier oznajmił następnie, iż poziom bezrobocia w Polsce jest na bardzo niskim poziomie a polski rząd przygotował plan odpowiedzialnego rozwoju gospodarki, wiążącego się z nowymi inwestycjami i reindustrializacją. Polityk wspomniał także o zmianach w polskim systemie społecznym, który – w jego opinii – stał się "bardziej korzystny dla młodych par z dziećmi".

- Wszystkie młode rodziny z dziećmi proszę: wróćcie do nas; to będzie dobre dla Polski, a niekoniecznie złe dla Wielkiej Brytanii - zaapelował na koniec.

Wywiad dla porannego programu politycznego brytyjskiej telewizji został przeprowadzony podczas sobotniej wizyty Mateusza Morawieckiego na uniwersytecie w Cambridge, gdzie polityk oraz inni zaproszeni goście (m.in. Radosław Sikorski) wzięli udział w 10. Kongresie Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii.

W czasie swojego spotkania ze studentami wicepremier przemawiał w podobnej retoryce i podkreślił, że wprowadzenie przez polski rząd ważnych świadczeń socjalnych ma swój cel - a jest nim powstrzymanie kolejnych fal emigracji z Polski.

- Zatrzymajmy ludzi w Polsce, bo nie chcemy kolejnych 2-3 milionów wyjeżdżających na zawsze, jak podczas 7-8 fal migracyjnych od powstania listopadowego w XIX wieku" – oznajmił.

Wicepremier jednocześnie roztoczył przed studentami obiecującą wizję dla polskiej gospodarki w wyniku Brexitu:

- Byłem w Wielkiej Brytanii cztery, pięć razy, rozmawiając z korporacjami finansowymi, przemysłowymi - i z wieloma sukcesami, bo dziesiątki tysięcy miejsc pracy przenoszą się do Polski.

- Polska teraz (...) potrzebuje agentów zmiany – nowego pokolenia naukowców, menadżerów, urzędników którzy tchną nowego ducha w polskie firmy i instytucje – oznajmił uczestnikom kongresu jego gość honorowy. - Moim marzeniem jest, żebyście, pomimo wielu możliwości stojących przed wami, zdecydowali się wrócić do Polski i pracować dla dobra naszego kraju – dodał wicepremier.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
 
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
ABC