1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 26.3.2019
 
 
 
   
  SHA baner
 
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !

Europejski kompromis niekorzystny dla Polaków na Wyspach

negocjacje uk uePrzyjechałem tutaj, aby zakończyć wypłacanie zasiłku child benefit dla dzieci poza granicami UK według stawek brytyjskich. Zarówno dla tych, którzy obecnie pobierają to świadczenie, jak i dla przyszłych wnioskujących. I cel ten osiągnąłem – oświadczył premier Wielkiej Brytanii, David Cameron, po wczorajszym spotkaniu przywódców unijnych w Brukseli.

Liderzy państw europejskich spotkali się na szczycie, aby sfinalizować porozumienie w sprawie warunków członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Renegocjacji od wielu miesięcy domagał się rząd brytyjski postulując, że brak zmian może skutkować opuszczeniem struktur unijnych przez Wielką Brytanię.

Do przełomu w rozmowach doszło wczoraj, gdy ustalono „kompromis” dający Wielkiej Brytanii „specjalny status” w Unii Europejskiej.

Wyjątkowa pozycja Anglii w UE zostanie jednak osiągnięta kosztem imigrantów z innych państw członkowskich, którzy żyją i pracują na terenie Wielkiej Brytanii lub zamierzają tutaj przyjechać.

Uzgodniono bowiem, że nowi przybysze z krajów UE zostaną objęci tzw. „hamulcem bezpieczeństwa”, wykluczającym możliwość pobierania przez nich benefitów na okres pierwszych czterech lat ich pobytu na Wyspach. Owo ograniczenie będzie obowiązywać na terenie UK przez siedem lat czyli do 2024, jeśli odpowiednie przepisy wejdą w życie już w przyszłym roku. Jednak w praktyce możemy mówić nawet o 2028 w przypadku tych osób, które pojawią się w Anglii w ostatnim roku funkcjonowania „hamulca” – jeśli bowiem przyjadą w 2024 roku, nadal będą musieli odczekać cztery lata, aby świadczenia zostały im wypłacone dopiero począwszy od 2028 roku. Premier David Cameron pierwotnie domagał się, aby „hamulec bezpieczeństwa” funkcjonował w UK przez okres aż 13 lat. To stanowisko spotkało się ze sprzeciwem m.in. Polski i innych państw Grupy Wyszehradzkiej.

Nowi przyjezdni, którzy swoje dzieci zostawią w Polsce, mogą się również pożegnać z zasiłkiem na dziecko – child benefit – wypłacanym według stawek brytyjskich. Państwa Unii Europejskiej uzgodniły wprowadzenie tzw. indeksowania czyli możliwości dopasowywania wysokości wypłacanych imigrantom z pozostałych krajów unijnych zasiłków na dzieci, mieszkających w innych krajach. Oznacza to, że Polacy, będący nowymi imigrantami w UK, od razu otrzymają zasiłki zmniejszone do poziomu w Polsce.

To jednak nie wszystko – powyższa zasada obejmie również Polaków, którzy już przebywają w Wielkiej Brytanii. Co prawda obejmie ich kilkuletni okres przejściowy, ale zasiłki na dzieci mieszkające poza UK zostaną dla nich zindeksowane począwszy od 1 stycznia 2020 roku.

Pozostałe ustalenia szczytu unijnego dotyczące renegocjacji obecności UK w UE to m.in.:

1. Nowe narzędzia służące deportacji zagranicznych kryminalistów z terenu Wielkiej Brytanii i większa ochrona przed ich napływem na terytorium UK.
2. Wielka Brytania nigdy nie przystąpi do strefy Euro. Pomimo tego jej gospodarcze interesy pozostają zabezpieczone i nadal będzie w pełni korzystać z dobrodziejstw wspólnego rynku. Brytyjskie biznesy nie będą dyskryminowane z powodu przebywania poza strefą Euro, a brytyjscy podatnicy nie będą wyciągać krajów ze strefy Euro z ewentualnych kłopotów finansowych.
3. Nie ma możliwości dalszej integracji UK z UE – Wielka Brytania nie stanie się częścią europejskiego „supermocarstwa”.
4. Wielka Brytania zabezpieczyła sobie prawo do sprzeciwu wobec tych rozwiązań, które są z jej puntu widzenia niekorzystne dla kraju i jego obywateli, np. w kwestii wspominanej wyżej pomocy finansowej dla krajów strefy Euro czy wobec otwartych granic.

Premier David Cameron, wraz ze swoim rządem, zamierza teraz poddać pod publiczne głosowanie zrekonstruowane członkostwo Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Referendum w sprawie pozostania kraju w UE na wynegocjowanych wczoraj warunkach, odbędzie się w czwartek, 23 czerwca. Obywatele polscy, zamieszkali na terenie Wielkiej Brytanii, nie będą mogli wziąć w nim udziału.

 

Komentarze   

0 #1 Justyna 2016-03-30 10:04
To się nazywa dyskryminacja Polaków mieszkających w Uk płacących podatki . Każdy obcokrajowiec który pracuje na Rząd Uk powinien mieć takie prawo !!!!1
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
 
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
ABC