1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 24.5.2019
 
 
 
   
  SHA baner
 
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !

Queen's Speech 2015. Królowa zapowiada referendum w sprawie wyjścia UK z UE – czy Polacy w nim zagłosują?

przemowienie krolowejZgodnie z tradycją, brytyjska królowa Elżbieta II, dokonała dzisiaj uroczystej inauguracji obrad nowego parlamentu. W towarzyszącym temu przemówieniu, monarchini przedstawiła główne założenia polityki rządu na kolejne lata oraz proponowany program legislacyjny dla władzy ustawodawczej. Wśród kluczowych punktów mowy znalazło się kilka punktów, które powinny zainteresować Polaków na Wyspach, m.in. referendum w sprawie opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię oraz sprawy podatkowe.

Oto najważniejsze zagadnienia, przedstawione w przemówieniu królowej:

Brexit czyli wyjście UK z UE

U nas na pierwszym miejscu – referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. To jeden z najważniejszych postulatów rządowych, który w dużej mierze pozwolił konserwatystom na zwycięstwo w majowych wyborach parlamentarnych. Rząd zgłosi wniosek o przeprowadzenie referendum, które miałoby odbyć się do końca 2017 roku, choć niektóre źródła podają, że Davidowi Cameronowi uda się przenieść głosowanie nawet na przyszły rok.

W czwartek dowiemy się, czy osoby pochodzące z krajów Unii Europejskiej i zamieszkałe w Wielkiej Brytanii, będą mogły oddać swój głos w referendum. Obecne prawo głosi, że tacy wyborcy mogą głosować we wszystkich wyborach, w tym w referendach oraz elekcjach samorządowych, oprócz wyborów parlamentarnych.

Według doniesień, rząd Camerona chce zmienić powyższą procedurę, aby dać prawo decydowania o tej ważnej narodowej sprawie jedynie Brytyjczykom, Irlandczykom oraz osobom z Brytyjskiej Wspólnoty Narodów.

Krytycy pomysłu zarzucają, że premier po prostu boi się, że rezydenci z UE, w szacowanej liczbie 1.5 mln osób, staną na drodze przeforsowania wyjścia kraju ze struktur wspólnoty europejskiej, którego Cameron jest zwolennikiem.

Analitycy uważają, że po przemówieniu królowej wszystko wskazuje na to, iż za wyjściem czy pozostaniem UK w UE zadecydują jedynie pełnoletni obywatele brytyjscy, irlandzcy oraz z Commonwealth – a zatem w referendum wdrożone zostaną te zasady, które panują w wyborach parlamentarnych.

Referendum zostanie zarządzone w trybie pilnym, więc można się go spodziewać nawet latem przyszłego roku.

 

Podatki w UK – niektórzy przestaną płacić podatek dochodowy

Jako część długoterminowego planu wsparcia osób pracujących i doprowadzenia do sytuacji, gdzie praca się opłaca, rząd postanawia nagrodzić pracujących poprzez możliwość zatrzymania większej część zarobionej pensji. Ma temu służyć m.in. podniesienie kwoty wolnej od podatku do £12,500 przed rokiem 2020. W praktyce oznacza to, że wszystkie osoby zarabiające minimalną płacę krajową i pracujące 30 godzin tygodniowo – nie będą płacić podatku dochodowego od swoich zarobków.

Rząd zobowiązuje się także do „zamrożenia” na dotychczasowym poziomie kwoty podatku dochodowego, VAT oraz stawek ubezpieczenia społecznego na okres kolejnych 5 lat.

 

Imigracja

O tak ważnej sprawie, królowa wypowiedziała się jednym zdaniem: „Measures will be introduced to control immigration”, co nie oznacza niczego innego, jak wprowadzenia prawa kontrolującego imigrację.

Specjaliści uważają, iż nowymi narzędziami kontroli stanie się: uznanie nielegalnej pracy za przestępstwo; możliwość konfiskowania wypłat dla nielegalnych pracowników przez policję; identyfikowanie i zamykanie tych agencji pracy, które rekrutują wyłącznie poza granicami UK czy ścisłą współpraca z bankami, dotycząca kont nielegalnych imigrantów.

Rząd zamierza również kontrolować działania zagranicznych przestępców, wypuszczanych za kaucją lub warunkowo.

Konserwatyści rozszerzą regułę „najpierw deportacja, potem odwołanie” na wszystkie sprawy, związanie z imigracją, nie tylko te kryminalne.

 

Opieka społeczna

W ciągu dwóch kolejnych lat nie zmienią się kwoty wypłacane w ramach child benefit i w zasiłkach dla osób w wieku produkcyjnym.

Osoby w wieku 18-21 lat stracą automatyczne prawo do housing benefit.

 

Zmiany w prawie do strajkowania

Zaproponowane zmiany oznaczają, że aby można było urządzić strajk, potrzebna będzie głosowanie i zgoda 40% członków związków zawodowych przy frekwencji przynajmniej 50%.

 

Poszerzenie programu Right to Buy i inne kwestie, związane z budownictwem i mieszkalnictwem

Już podczas kampanii wyborczej torysi obiecali przedstawić projekt ustawy, który pozwoli 1.3 mln najemcom w budynkach należących do towarzystw budownictwa społecznego na wykupienie swoich lokali.

Na 20% zniżkę przy zakupie mieszkania lub domu będą mogły liczyć młode osoby, rozpoczynające dorosłe i samodzielne życie.

Ostatnie zdanie w sprawie ewentualnej budowy farm wiatrowych będzie zawsze należeć do lokalnej społeczności.

 

Więcej bezpłatnych godzin w opiece przedszkolnej

Rząd obiecuje zwiększenie bezpłatnej opieki dla trzy- i czterolatków z 15 do 30 godzin tygodniowo, przez 38 tygodni rocznie.

 

Bezrobocie wśród młodych pracowników i program dla rodzin w potrzebie

Królowa, w imieniu swojego rządu, potwierdziła, że bezrobotne osoby w wieku od 18 do 21 lat, będą mogły skorzystać z zasiłku „youth allowance”, bazującego na ścisłych warunkach. Po sześciu miesiącach korzystania z pomocy finansowej, beneficjenci będą zmuszeni do podjęcia praktyk zawodowych lub szkolenia, w celu dalszego otrzymywania dofinansowania.

Ponadto rząd zamierza rozszerzyć program pomocy dla najbardziej potrzebujących rodzin, który określił mianem „wielkiego sukcesu”.

 

Krajowa opieka zdrowotna dostępna przez 7 dni w tygodniu

Konserwatyści zapowiadają większe dofinansowanie państwowej służby zdrowia; wdrożenie w życie 5-letniego programu, przygotowanego przez specjalistów NHS oraz dalsze integrowanie służby zdrowia i opieki socjalnej.

Prawdziwą niespodzianką jest zapowiedź dostępu wszystkich pacjentów, niezależnie od dolegliwości, do krajowej opieki zdrowotnej NHS przez siedem dni w tygodniu. Ten ambitny plan torysi chcą wprowadzić do 2020 roku.

 

Human Rights Act

Pomimo wcześniejszych deklaracji i zapewne za sprawą miażdżącej krytyki, rząd wycofuje się z planów zniesienia aktu praw człowieka (Human Rights Act) w UK na rzecz konsultacji i poprawek do brytyjskiej ustawy na rzecz praw człowieka.

 

- Za królewską mową stoi jasna wizja tego, jaki może być nasz kraj – komentował premier Wielkiej Brytanii, David Cameron – Kraj bezpieczeństwa i szansy dla wszystkich, w każdym momencie życia. To jest nasza ambicja. Stworzenie kraju, w którym niezależnie od tego, kim się jest i gdzie się mieszka, ma się szansę na dobrą edukację, przyzwoitą pracę, własny dom, a przede wszystkim spokój ducha, gdy można założyć rodzinę i cieszyć się później bezpieczną emeryturą. Kraj, który wspomaga prawych i ciężko pracujących. Mamy mandat brytyjskiego społeczeństwa, jasny program i sposób jego realizacji. Nie zmarnujemy ani jednej chwili, by zacząć działać.


Uroczystą inaugurację sesji parlamentu oraz przemowę królowej można zobaczyć tutaj:

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
 
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !
ABC