1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 24.5.2019
 
 
 
   
  SHA baner
 
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !

Zmiany w brytyjskim prawie jazdy – najczęściej zadawane pytania

papierowe prawo jazdy ukOd 8 czerwca tego roku czekają nas zmiany w brytyjskim prawie jazdy. Papierowa część dokumentu, tzw. counterpart, gdzie zapisane są szczegóły m.in. kategorii czy otrzymanych punktów karnych, nie będzie już ważna i wydawana przez DVLA. Co to oznacza dla kierowców? Przedstawiamy listę najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi, związanych z reformą.

 

Posiadam dwuczęściowe brytyjskie prawo jazdy. Co mam zrobić z papierową częścią po 8 czerwca?

Jeśli już posiadasz paper counterpart, to od 8 czerwca nie będzie ono miało żadnego statusu prawnego. Można je więc zniszczyć pamiętając jednak o tym, aby zatrzymać pozostałą część prawa jazdy w formie plastikowej karty ze zdjęciem.

Co z osobami, które mają starsze prawo jazdy, całkowicie papierowe?

Dokumenty wydane przed rokiem 1998 nadal pozostają ważne i nie powinny zostać zniszczone. W wypadku, gdy kierowca będzie musiał uaktualnić swoje dane, np. nazwisko czy adres oraz w sytuacji odnowienia dokumentu – DVLA wyda nowe prawo jazdy w formie karty z fotografią.

Co stanie się z punktami karnymi? Gdzie będą zapisywane?

Nowe punkty karne, otrzymane po dniu 8 czerwca, nie znajdą się ani na plastikowej karcie prawa jazdy, ani w starszych papierowych dokumentach wydanych przed 1998 – punkty będą notowane elektronicznie, w specjalnym systemie DVLA. Aby sprawdzić, czy posiadamy takowe punkty na swoim koncie, wystarczy wejść na następującą stronę i postępować zgodnie z instrukcjami:
https://www.gov.uk/view-driving-licence

Jak udowodnić np. brak punktów karnych przy wynajęciu samochodu lub przed przyszłym pracodawcą?

W bardzo prosty sposób; bezpłatnie i online dzięki usłudze Share Driving Licence. To rozwiązanie jest jeszcze w fazie testów, ale powinno zostać oddane do użytku na czas czyli do dnia 8 czerwca. Logując się do swoich danych, możemy je wydrukować lub podzielić się nimi z nominowanymi osobami.

Z Share Driving Licence skorzystają wszyscy kierowcy, posiadający brytyjskie prawo jazdy i bez znaczenia jest to, czy zostało ono wydane przed czy po roku 1998.

Alternatywnie, kierowcy otrzymają możliwość skontaktowania się z DVLA i przekazania upoważnienia imiennego osobie lub organizacji, które chcą sprawdzić nasze prawo jazdy.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
 
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
ABC