1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 11.12.2018
 
 
 
   
  SHA baner
 
Sprzedaż części samochodowych- Skup pojazdów - Złomowanie
Odszkodowania londyn anglia Birmingham
TANIE CPCS KURSY I CSCS SZKOLENIA

Zmiany w brytyjskim prawie jazdy

punkty karne ukOd stycznia 2015 roku, DVLA zaprzestanie wydawania counterpart - papierowego odpowiednika plastikowej karty prawa jazdy. Całe szczęście, dla obecnych kierowców ta zmiana nie wiąże się z koniecznością podejmowania jakiejkolwiek akcji – wystarczy tylko zatrzymać tę część prawka ze swoim zdjęciem. Będzie to też jedyny dokument wydawany świeżo upieczonym kierowcom. Spieszymy z odpowiedzią na pytanie, które w takiej sytuacji nasuwa się automatycznie: nie, punkty karne nie zostaną zlikwidowane i wciąż pozostaną na koncie kierowców.

Martwić nie muszą się także osoby, które posiadają prawo jazdy wydane przed rokiem 1998 czyli przed wprowadzeniem plastikowych dokumentów. Ich również zmiana nie będzie dotyczyć. Jeśli będą one musiały zmienić dane w DVLA (np. swoje nazwisko lub adres zamieszkania) bądź też odnowić dokument – DVLA wyda im już tylko prawko w formie karty.

Jeśli uważacie, że nie będziecie potrzebować papierowej części prawa jazdy (np. w celu zgłoszenia zmiany adresu DVLA), to możecie ją zniszczyć, ale – uwaga – trzeba wstrzymać się do dnia 1 stycznia 2015 roku.

DVLA pracuje obecnie nad wprowadzeniem systemu, w którym znajdą się wszystkie informacje z counterparts i do którego dostęp, przy wiedzy zainteresowanych kierowców, będą miały autoryzowane przez DVLA organizacje i firmy, np. pracodawcy czy agencje wynajmujące samochody.

Szacuje się, że dzięki zmianie zostanie zaoszczędzonych około 8 milionów funtów. 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
 DOMPOLSKI BANER
TANIE CPCS KURSY I CSCS SZKOLENIA
ABC