1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 26.3.2019
 
 
 
   
  SHA baner
 
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !

Rozpoczyna się rewolucja w systemie rejestracji wyborców

ier bedfordJeśli jeszcze nie otrzymaliście korespondencji o zmianach, to ulotkę informacyjną powinniście dostać już wkrótce. Zawiadamia ona o największej, jak do tej pory, rewolucji w systemie rejestrowania wyborców w UK. IER czyli Individual Electoral Registration to rozwiązanie, które zmodernizuje sposób wpisywania osób na listę wyborców oraz zmniejszy ilość oszustw wyborczych.

 

Jak to działa?

Nowy system jest spersonalizowany. Do tej pory to osoba, która była „głową rodziny”, odpowiadała za zarejestrowanie do głosowania wszystkich, uprawnionych w danym gospodarstwie domowym, ludzi. Od tej pory, każdy będzie musiał zarejestrować się sam i podać przy tym swój National Insurance Number oraz datę urodzenia. Cały proces odbywa się online i zajmuje dosłownie 3 minuty.

Co zmiany oznaczają dla mnie?

Szacuje się, że około 80% wcześniej zarejestrowanych w spisie wyborców zostanie przeniesionych do nowego systemu w automatyczny sposób. Pod warunkiem, że ich dane w rejestrze zgadzają się z tymi, które posiada państwo w Department for Work and Pensions (DWP). Jeśli należycie do tej grupy, to żadna akcja z Waszej strony nie jest wymagana – otrzymacie jedynie list potwierdzający ten stan rzeczy.

Może się także zdarzyć tak, że z jakiegoś powodu Wasze dane z listy nie będą pasować do tych z DWP. Chociażby ze względu na błąd w nazwisku, co jest dość często występującą pomyłką w przypadku cudzoziemców. Wtedy otrzymacie zaproszenie do zarejestrowania się w nowym systemie.

Urząd może również do Was napisać, jeśli uważa, że niedawno zmieniliście miejsce zamieszkania, uzyskaliście prawo do głosu bądź nie dokonaliście uaktualnienia swoich danych. Najpierw prześle do Was Household Enquiry Form (HEF), a po jego wypełnieniu, zaprosi do rejestracji w systemie.

Rząd przeznaczył 4.2 mln funtów dla lokalnych samorządów na pomoc w jak najlepszym i najpełniejszym przeprowadzeniu procesu rejestracji mieszkańców.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
 
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC