1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 19.3.2019
 
 
 
   
  SHA baner
 
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !

REKRUTACJA DO POLSKIEJ SZKOŁY PRZY PLCA

logosunflowerPolska Szkoła Sobotnia przy PLCA ogłasza zapisy na rok szkolny 2014/2015. Jeśli myślicie o posłaniu swojej pociechy do polskiej szkoły, to koniecznie przeczytajcie poniższy artykuł, który tłumaczy zasady naboru. Dowiecie się z niego również między innymi tego, jakie są cele PLCA, jak wyglądały początki organizacji i co obecnie się w niej dzieje. Zapraszamy!

Cele organizacji

Polska Szkoła Sobotnia przy PLCA działa w Bedford od września 2013 roku i ciągle się rozwija, a liczba jej uczniów rośnie imponująco. Szkoła sobotnia jest na chwilę obecną największym przedsięwzięciem Stowarzyszenia Kultury i Języka Polskiego (PLCA).  Głównym celem organizacji jest prowadzenie działalności edukacyjno-wychowawczej dla dzieci, młodzieży i dorosłych, organizowanie imprez kulturalnych i artystycznych, nie tylko promujących polskie tradycje i kulturę, ale także integrujących Polonię ze społeczeństwem brytyjskim.

 

Początki

Swoją działalność PLCA rozpoczęło rok temu od zorganizowania spektaklu pt.: „Przygody jeża spod miasta Zgierza”, który cieszył się ogromną popularnością. To właśnie powodzenie tej imprezy, głosy zachęty ze strony rodziców oraz wiara w powodzenie tej idei spowodowały, że w Bedford powstała niezależna, przyjazna dzieciom oraz stabilna polska szkoła. Na początku roku szkolnego 2013/14 naukę w szkole rozpoczęło zaledwie sześćdziesięcioro uczniów, ale już w styczniu 2014 roku liczba ta urosła do ponad stu, co pokazuje, że placówka rozwija się w kierunku zgodnym z jej wizją i wartościami, czyli: „pasją do edukacji”, „dążeniem do sukcesu”, „integracją społeczną” i „ambicjami na przyszłość”.

 

Teraźniejszość

Jak już wspomnieliśmy obecnie szkoła liczy ponad stu uczniów, uczących się w sześciu klasach oraz kilku grupach wiekowych, w których program nauczania i zajęcia dostosowane są do indywidualnych potrzeb każdego ucznia. W klasach 0- II prowadzone jest nauczanie zintegrowane wzbogacone o zajęcia z zakresu kultury i religii. W klasach starszych uczniowie nie tylko poznają tajniki języka polskiego, ale także uczą się historii, kultury i geografii Polski oraz religii i etyki.

W ofercie szkoły nie brakuje również zajęć dla maluchów, które co sobotę mogą stawiać swoje pierwsze edukacyjne kroki. Wszystkie zajęcia prowadzone w tej grupie mają na celu przygotowanie dzieci do nauki czytania i pisania w latach późniejszych oraz wspieranie ich prawidłowego rozwoju intelektualnego. W grupie wiekowej 3-5 lat organizowane są również zajęcia sensoryczne, stymulujące prawidłowy rozwój sensoryczno- motoryczny dzieci.

Dla kadry nauczycielskiej szkoły każde dziecko jest wyjątkowe! Dlatego dba się tutaj o wszechstronny rozwój wszystkich uczniów, poprzez stosowanie na lekcjach metod aktywizujących ucznia, organizację różnego rodzaju zajęć dodatkowych i fakultatywnych, zachęcanie uczniów do uczestnictwa w różnego rodzaju konkursach i wydarzeniach artystycznych o zasięgu lokalnym i krajowym.

Program nauczania w szkole oparty jest na Podstawie programowej dla uczniów polskich uczących się za granicą, opracowaną przez MEN, a szkoła ściśle współpracuje z Polską Macierzą Szkolną, która sprawuje nadzór nad wszystkimi szkołami polskimi w Wielkiej Brytanii.

Szkoła działa zgodnie z brytyjskimi standardami bezpieczeństwa, dysponuje wykwalifikowaną kadrą z wieloletnim doświadczeniem oraz pasją do nauczania. Zapewnia naukę w otoczeniu przyjaznym dla rozwoju dzieci w każdym wieku oraz z odpowiednim zapleczem technologicznym dla nauczycieli. Wspiera uczniów i ich rodziców w trudnych życiowych sytuacjach, zapewniając konsultacje pedagogiczne i psychologiczne.

Oprócz działalności szkoły sobotniej, PLCA oferuje również: nauczanie języka polskiego jako obcego dla dzieci i dorosłych, kluby w lokalnych szkołach, sesje wspierające dla uczniów polskich w lokalnych szkołach, konsultacje pedagogiczne i psychologiczne, tłumaczenia językowe, organizowanie imprez kulturalnych.

W ciągu niespełna roku działalności PLCA udało się zorganizować wiele imprez kulturalno-artystycznych, zarówno wewnątrzszkolnych, jak i otwartych oraz wziąć udział w kilku akcjach społecznych. Pierwszym wydarzeniem, od którego wszystko się zaczęło było zaproszenie do Bedford teatru „Włóczykij” ze spektaklem „ Przygody jeża spod miasta Zgierza”. Kolejne wydarzenia to:

akcja-malowanie flagi (KolorujeMY), pasowanie na ucznia, Dzień Niepodległości, wyjazdy na spektakle do Londynu, Festiwal Świąteczny, występy zespołu szkolnego podczas lokalnych wydarzeń (m.in. w RPBC, podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy), Jasełka, Bal Przebierańców, spektakl grupy teatralnej z Polski, Kiermasz Wiosenny, konkurs na ozdobę wielkanocną, wyróżnienie prac uczennic szkoły w konkursie plastycznym zorganizowanym przez „Dziennik Polski”.

 

Poniżej umieszczamy ofertę edukacyjno-wychowawczą Polskiej Szkoły Sobotniej przy PLCA.

Nasza szkoła to SZKOŁA OTWARTA, TWÓRCZA i PRZYJAZNA!!!

 

Zapewnia następujące zajęcia edukacyjne:

- grupa przedszkolna (3-4 lata);

- zerówka (5-6 lat);

- klasy I-V (7-13 lat)

- grupy przygotowujące do egzaminów GCSE, AS i A2 z języka polskiego;

- zajęcia indywidualne dostosowane do potrzeb uczniów i słuchaczy;

- przygotowanie do sakramentu Komunii Świętej.

 

Jeśli pragniesz widzieć swoje dziecko uśmiechnięte i z radością chodzące do szkoły, zapraszamy do NAS !!!

 

Co nas wyróżnia:

- zaangażowanie i rzetelność,

- indywidualne podejście do każdego ucznia,

- przejrzyste zasady,

- ciekawe zajęcia,

- legitymacja szkolna dla każdego ucznia,

- wykwalifikowana kadra,

- dbałość o dzieci i ich rodziców,

- interesujące wyjazdy oraz wydarzenia,

- liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

 

Serdecznie zachęcamy do zapisów!

Więcej informacji na stronie internetowej: www.polish-culture.com, na profilu na Facebooku oraz pod numerem telefonu: 07935643005.

 

The Polish Language and Culture Association (PLCA)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
 
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
ABC