1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 24.5.2019
 
 
 
   
  SHA baner
 
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !

NOWY FUNT

nowy_funtTo, co widzicie na zdjęciu obok, to nowa jednofuntowa moneta, której wprowadzenie w obieg jest proponowane w 2017 roku. Po co nam nowy funt? Wszystko przez fałszywe monety, które są obecne na rynku. Szacuje się, że około 3% (a w niektórych rejonach kraju nawet 5%) jednofuntówek to podróbki. Jak nowa moneta pomoże w walce z fałszerstwem?

 

Może najpierw kilka słów o wyglądzie monety. Nowy pieniądz będzie miał kształt dwunastokąta. Jedną jego stronę ozdobi wizerunek królowej. Natomiast o tym, co znajdzie się na reszce, zdecyduje naród w krajowym głosowaniu. Wielkością nowa moneta nie będzie się różnić od tej, którą ma zastąpić.

W ciągu ostatnich lat, z obiegu wycofano kilka milionów podrobionych monet – około 2 miliony fałszywych jednofuntówek rocznie. To jest bezpośredni koszt, ponoszony przez banki, ośrodki operujące gotówką, a także fakt, który ma wpływ na ekonomię całego kraju. Jeśli fałszerstwo monetowe będzie ciągle przybierać na sile, jego skutki dla Królestwa mogę być bardzo poważne.

Policja ściga co prawda osoby czy nawet całe grupy podrabiające monety. Jednak to wprowadzenie monety o nowym wyglądzie i cechach sprawi, że o fałszowanie będzie znacznie trudniej. Dodajmy tylko, że funt w obecnej formie znajduje się w obiegu już od ponad trzydziestu lat – więc o podrobienie go jest i będzie coraz łatwiej.

W każdej nowej moencie zawarty zostanie system iSIS (Integrated Secure Identification System). To dzięki niemu możliwe stanie się odróżnianie prawdziwych monet od ewentualnych podróbek. Warto dodać, że jest to technologia unikatowa na skalę światową – opracowano ją od podstaw w Królewskiej Mennicy w południowej Walii.

nowy_funt_podl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
 
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC