1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 21.8.2019
 
 
 
MIEJSCE REKLAMA  Plumb Care banner 170x200
 
 
 
  SHA baner
 
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !

REKRUTACJA DO NOWEJ POLSKIEJ SZKOŁY

logosunflowerDrodzy Czytelnicy, jest nam bardzo miło przedstawić Państwu naszą nową inicjatywę, która ma służyć  polskiej społeczności w Bedford i okolicach. The Polish Language and Culture Association (PLCA) jest nową organizacją, która została powołana do życia z potrzeby stworzenia w Bedford ośrodka kulturalno-oświatowego, służącego całej Polonii bez względu na jakiekolwiek podziały. Idea powstania takiej właśnie organizacji wypłynęła od mieszkańców Bedford, którym zależy na wychowywaniu ich dzieci w duchu patriotyzmu i poszanowaniu godności drugiego człowieka oraz z potrzeby bezpośredniego kontaktu z nauką i sztuką.


Głównym celem naszej organizacji jest więc prowadzenie działalności edukacyjno-wychowawczej dla dzieci i młodzieży, organizowanie imprez kulturalnych i artystycznych, nie tylko promujących nasze rodzime tradycje i kulturę, ale także stymulujące integrację Polonii ze społeczeństwem brytyjskim.

Wreszcie nadszedł czas, kiedy wielu z nas - Polaków na emigracji, dostrzega potrzebę uczenia naszych dzieci języka polskiego, historii i geografii Polski oraz religii. Niestety nie jest to łatwe w sytuacji, kiedy dziecko spędza minimum sześć godzin w szkole lokalnej, rozmawiając wyłącznie po angielsku. Wielu z rodziców nie jest także świadomych tego, że aby zdobyć właściwe kompetencje językowe, nie wystarczy tylko mówić po polsku w domu, czy też oglądać polską telewizję. Umiejętności językowe to także pisanie i czytanie, które niestety jeśli nie są prawidłowo pielęgnowane, to zanikają lub bardzo słabną. Podobnie jest z zasobem słownictwa naszych pociech, które jeśli w myśl przysłowia „za młodu nie nasiąkną” odpowiednią wiedzą i umiejętnościami, to na pewno na starość nie będą nimi „trącić”. Naukowo potwierdzone jest, że rozwijanie umiejętności językowych dzieci i młodzieży pozytywnie wpływa na ich rozwój intelektualny, szczególnie jeśli jest to ich język ojczysty. Często też dzieciom i młodzieży jest łatwiej przyswoić materiał szkoły angielskiej, kiedy mają możliwość usłyszenia objaśnień w rodzimym języku. Niestety nie zawsze rodzice zdają sobie sprawę z tego, że ich dzieci mogą mieć problemy w zrozumieniu treści edukacyjnych, szczególnie w późniejszych etapach szkoły. Często słyszą od nauczycieli zapewnienie, że postępy ich dzieci w nauce są zadowalające i wystarczą do osiągnięcia w przyszłości kolejnych poziomów (levels) w brytyjskim systemie nauczania. Warto zauważyć jednak, że dziecko prawidłowo posługujące się dwoma językami (lub więcej) ma zapewniony lepszy start i większe szanse na zdybycie satysfakcjonującej pracy w przyszłości.

Naszą odpowiedzią na te potrzeby jest przede wszystkim stworzenie szkoły polskiej w Bedford, której głównym celem będzie zagwarantowanie uczniom wysokiego poziomu nauczania - zgodnego z obowiązującymi standardami wymagań brytyjskich, jak również dostosowanego do polskiego prawa oświatowego.

W naszej szkole program nauczania jest zgodny z Podstawą Programową dla dzieci uczących się za granicą, zatwierdzoną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Uczniowie szkoły będą mieli możliwość kształcenia i rozwijania wszystkich kompetencji językowych, zdobywania nowej wiedzy, rozwijania zaintresowań, budowania poczucia własnej wartości oraz pewności siebie. Zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowaną kadrę pedagogów z wieloletnim doświadzeniem w pracy zarówno w szkole polskiej, jak i angielskiej, przy użyciu nowoczesnych technologii nauczania oraz w oparciu o podręczniki dostosowane do kształcenia dzieci polskich przebywających za granicą. Oprócz zajęć w szkole sobotniej będziemy organizować warsztaty dla dzieci i młodzieży, wycieczki, wystawy i imprezy kulturalne, na które już dzisiaj serdecznie zapraszamy!

Ważną częścią naszej działalności będzie także organizowanie  imprez kulturalno-artystycznych, mających na celu przede wszystkim integrację naszej społeczności. Chcemy, poprzez swoje działanie także pokazać, że społeczne zaangażowanie i pomoc innym przynosi wiele satysfakcji. Naszym marzeniem jest organizowanie różnego rodzaju imprez dla szerokiego grona odbiorców nie tylko dzieci i młodzieży, ale również dorosłych.

Jedną z naszych pierwszych imprez zorganizowanych w maju było zaproszenie do Bedford Teatru Włóczykij. Spektakl ten cieszył się dużym powodzeniem zarówno wśród młodych widzów, jak i ich rodziców. Poniżej link do fotoreportażu z przedstawienia:

http://bedfordpl.com/index.php?option=com_content&view=article&id=622:fotorelacja-z-przedstawienia&catid=18:info&Itemid=323

 

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do zapisywania swoich pociech do naszej szkoły. Formularz zgłoszeniowy można wypełnić:

- w wersji elektronicznej na stronie: www.polish-culture.com,
- w wersji drukowanej w kościele parafialnym u księdza Grzegorza.

Na wszystkie Państwa pytania odpowiemy e-mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu: 07935643005 .

 

Działalność naszej organizacji obejmuje:

- zajęcia w Polskiej Szkole Sobotniej w Bedford dla dzieci w wieku od 3 lat do poziomu A-Level. Zajęcia obejmują nauczanie języka polskiego, historii z elementami geografii Polski i religię, natomiast w klasach przedszkolnych  i wczesnoszkolnych -  nauczanie zintegrowane. Lekcje odbywać się będą w soboty w godzinach: 9.30- 13.30.
- warsztaty językowe, kulturalne i artystyczne dla dzieci i młodzieży;
- warsztaty i konsultacje pedagogiczne dla rodziców;
- nauczanie języka polskiego jako obcego;
- nauczanie języka angielskiego;
- zajęcia dodatkowe w szkołach lokalnych;
- współpracę z lokalnymi szkołami;
- organizowanie imprez artystyczno-kulturalnych;
- współpracę z organizacjami polonijnymi i lokalnymi;
- grupy rodzinne (family group) dla rodziców i dzieci od 0 do 3 lat.

 

Serdecznie zachęcamy do zapisywania Państwa pociech do naszej szkoły oraz zapraszamy do współpracy!
mgr Julianna Jasińska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
mgr Agnieszka Haremza, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
mgr Zuzanna Sowińska-Tissler, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

The Polish Language and Culture Association (PLCA)
Stowarzyszenie Kultury i Języka Polskiego

 

 

plakat samolot

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
 
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC