1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 24.5.2019
 
 
 
   
  SHA baner
 
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !

PRZEDSTAWIENIE DLA DZIECI W BEDFORD

wloczykijDnia 19.05.2013, o godzinie 17.00, w St. Cuthbert’s Hall w Bedford wystąpi Teatr Włóczykij, który przedstawi nam bajkę Wandy Chotomskiej pt.: „Przygody jeża spod miasta Zgierza”. Będzie to 40-minutowe przedstawienie dla dzieci powyżej 3 roku życia, połączone z warsztatami nawiązującymi do tematyki przedstawienia. Zapraszamy wszystkie dzieci!

Spektakl ten to przepiękna i wzruszająca opowieść o tym, jak trudno jest żyć bez rodziny oraz bliskich krewnych i dlaczego dziadkowie, babcie, ciocie, wujkowie i kuzynostwo są tak ważni w życiu małego człowieka. Głównym bohaterem bajki jest mały jeż, który bardzo tęskni za swoją rodziną i dlatego postanawia wyruszyć na poszukiwanie krewnych. Po drodze przeżywa przeróżne przygody – niespodzianki i przeszkody, ale po pokonaniu trudności znajduje liczną rodzinę i jest najszczęśliwszym jeżem na świecie.

Po spektaklu Teatr Włóczykij proponuje dzieciom 40 minutowy warsztat nawiązujący do tematyki przedstawienia, składający się z dwóch części:

  • - teatralno-językowej, podczas której dzieci przechodzą treści spektaklu za pomocą przymiotników opisujących emocje i stan małego jeża w poszczególnych etapach jego podróży. Celem tej części warsztatu jest umiejętność nazwania i odróżniania emocji.
  • - plastycznej, w której dzieci będą mogły przenieść poznane emocje na papier i narysować swoją rodzinę (wesołego tatę, siwego dziadka z wąsami, radosną mamę, uśmiechnietą babcię z kokiem, itp.)

Teatr Włóczykij jest polskim teatrem obwoźnym dla dzieci. Powstał z marzeń i potrzeby tworzenia dla maluchów i dzieci mieszkających na emigracji. Został założony w styczniu 2011 roku w Londynie przez panią Ewę Zielińską – aktorkę, reżysera i animatora kultury.

Głównym celem Teatru Włóczykij jest umożliwianie dzieciom regularnego kontaktu z żywym językiem polskim w formie zabawy oraz dostarczanie niezapomnianych wrażeń, które pobudzają wyobraźnię i tym samym wzbogacają język.

Włóczykij proponuje dzieciom teatr oparty na ciekawym i bogatym słownictwie przeplatanym muzyką, śpiewem i tańcem oraz dźwiękami przyrody i pięknymi kolorami. Tak jak w teatrze, nie brakuje tu śmiechu oraz zabawnych sytuacji, czasami też łez i refleksji.

Po londyńskiej premierze we wrześniu 2011, w klubach polskich na Balham, Putney, Hammersmith i Fetiwalu Polskim na Ealing’u, Teatr Włóczykij odwiedził już Bristol, Bath, Cambridge, Brighton, Northampton, Nottingham oraz wiele innych ośrodków polonijnych i szkół sobotnich w Wielkiej Brytanii a zimą 2012 odwiedził wiele szkół i domów kultury w Polsce.

Teraz mamy szansę by Włóczykij zawitał i u nas... a my postaramy się pięknie go ugościć, by poczuł się jak w domu.

Cena biletu dla dziecka : £4 ;

Cena biletu dla osoby dorosłej: £3

Ilość biletów ze względu na kameralny charakter warsztatów ograniczona: max. 70 dzieci.

 

plakat wloczykij ulotka

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
 
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !
ABC