1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 23.3.2019
 
 
 
   
  SHA baner
 
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !

USUNIĘCIE ZARZĄDU SZKOŁY POLSKIEJ

listSzanowni Państwo! Z przykrością informujemy, iż w dniu 21.04.2013 my, poniżej podpisane, w wyniku głosowania Life Members szkoły (3 osoby) zostałyśmy usunięte z Zarządu Szkoły Polskiej im. Jana Pawła II w Bedford. Działanie to uważamy za wysoce niesprawiedliwe i krzywdzące, ponieważ swoje obowiązki wypełniałyśmy rzetelnie i z wielkim zaangażowaniem – czytamy w oświadczeniu nadesłanym do nas przez były zarząd Szkoły Polskiej w Bedford.

Na początku zebrania, które miało na celu usunięcie obecnego zarządu, zostało jasno powiedziane, iż bez względu na nasze ustosunkowanie się do postawionych zarzutów, w tym rzeczywiste odparcie ich, nie ma żadnego wpływu na głosowanie, które i tak się odbędzie. Wynika z tego, iż całe zebranie zostało zwołane tylko w jednym celu - usunięciu obecnego zarządu, bez możliwości innego rozwiązania.

Działania Life Members (Małgorzata Brady, Julia Brady) w naszym odczuciu nie mają na celu dobra szkoły. Nie dane nam było poprowadzenie szkoły chociażby do końca roku szkolnego (tak aby nie wprowadzać chaosu związanego z powołaniem nowego zarządu, łączenia klas czy redukcji ilości nauczycieli, jak miało to miejsce w zeszłym roku), rozwinięcie rozpoczętych inicjatyw oraz dokończenie zaplanowanych na ten rok szkolny działań edukacyjno-wychowawczych.

Szkoła, która została nam przekazana pod koniec roku szkolnego 2011/2012 nie cieszyła się dobrą opinią, posiadała nieuporządkowaną księgowość, wiele niezamkniętych oraz nierozliczonych spraw. W związku z powyższym musiałyśmy niemalże od początku zdobywać zaufanie rodziców, dzieci, partnerów... Na dzień dzisiejszy w szkole uczy się ok. 90 uczniów, co może świadczyć o tym, iż nie zawiodłyśmy Państwa zaufania. Wiele zaangażowania, czasu oraz serca włożyłyśmy, aby stworzyć taką szkołę, jaka funkcjonuje w chwili obecnej. Naszym głównym celem było prowadzenie dobrej, prężnie działającej polskiej szkoły, która wychowywałaby młode pokolenie Polaków na emigracji. Szkoły, która zbudowana byłaby na silnych wartościach i poczuciu nie tylko tożsamości narodowej, ale również godności i poszanowaniu praw drugiego człowieka. Uważamy, iż nasze idealistyczne oraz wolontaryjne działania zostały wykorzystane i bezprawnie nam odebrane!

W związku z krzywdzącymi i bezpodstawnymi oskarżeniami oraz niesprawiedliwym potraktowaniem przez Life Members, nie wyobrażamy sobie kontynuowania współpracy z tymi osobami oraz dalszej pracy jako nauczyciele Szkoły Polskiej w Bedford. Jest to dla nas bardzo bolesna decyzja, ponieważ każda z nas była bardzo emocjonalnie związana ze swoją klasą, nie tylko dziećmi, ale i rodzicami.

W tym miejscu chiałybyśmy Państwu serdecznie podziękować za wsparcie oraz zaangażowanie, za przekonanie się do nowych rozwiązań, które miały na celu zmniejszenie kosztów prowadzenia szkoły oraz integracje rodziców (m.in. dyżury rodzicielskie), za współpracę przy organizowaniu imprez szkolnych. Na podstawie przeprowadzonych ankiet rodziców oraz oświadczeń partnerów (m.in. Rady Parafialnej, portalu Bedfordpl.com) możemy śmiało stwierdzić, iż szkoła w tym roku szkolnym jest najprężniej oraz najsprawniej działającą szkołą w Bedford na przestrzeni ostatnich lat.

Wszystkich zainteresowanych zaistniałą sytuacją oraz dobrem szkoły, zapraszamy do zapoznania się z naszym oświadczeniem - znajdującym się pod linkiem: http://oswiadczenie.netne.net/ (oraz postawionymi nam zarzutami), które zostało przedstawione na zebraniu.

Z poważaniem,
Agnieszka Haremza, Julianna Jasińska, Zuzanna Sowińska-Tissler

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
 
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
ABC