1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 22.5.2019
 
 
 
   
  SHA baner
 
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !

PRACOWNIK KADR - HR

Wybierając ścieżkę zawodową, związaną z pracą w kadrach danej organizacji, przedsiębiorstwa czy instytucji należy pamiętać, że wykonywanie zawodu pracownika kadr będzie się różniło w zależności od charakteru działalności poszczególnej organizacji, jak również od konkretnie zajmowanego stanowiska w hierarchii - czy to będzie stanowisko asystenta (Human Resources Assistant), oficera (Human Resources Officer) czy też menadżera (Human Resources Manager). W zależności również od charakteru zajmowanego stanowiska, wymagane będą inne umiejętności, kwalifikacje i posiadanie wcześniej zdobytego doświadczenia zawodowego – radzą doradcy National Careers Service w swoim kolejnym artykule.

Niezależnie od zajmowanej pozycji w dziale kadr należy pamiętać, że jest to rodzaj pracy, który oprócz umiejętności wymaganych w pracy biurowej, oczekuje również predyspozycji do pracy z ludźmi, wywodzącymi się z różnych środowisk, kultur i narodowości. Dlatego też doskonałe umiejętności komunikacyjne i zdolność do interakcji z ludźmi na wszystkich poziomach jest podstawowym wymogiem w tego rodzaju pracy.

W zależności od charakteru organizacji, jak również zajmowanego stanowiska, obowiązki pracownika kadr mogą obejmować wiele różnych zadań. Niektóre z nich zostały wymienione poniżej:

- Ogólne obowiązki administracyjne: odbieranie połączeń telefonicznych, katalogowanie dokumentacji, kserowanie, rezerwacja sal konferencyjnych, witanie gości.

- Rekrutacja: przygotowywanie specyfikacji stanowisk pracy i osób, umieszczanie ogłoszeń o pracę, organizowanie rozmów kwalifikacyjnych i ich przeprowadzanie, rozsyłanie ofert pracy.

- Gromadzenie niezbędnych informacji/dokumentów, dotyczących pracowników.

- Opracowywanie, weryfikacja i przechowywanie dokumentów dotyczących spraw personalnych.

- Zajmowanie się procedurami redukcji stanowisk pracy, oceną pracowników i wprowadzaniem nowych pracowników w zakres obowiązków.

- Współpracowanie z zarządem kierowniczym w planowaniu polityki zatrudnienia firmy i opracowywaniu zbioru procedur kadrowych.

- Zajmowanie się sprawami wynagrodzeń pracowniczych i negocjowaniem płac.

- Rozpatrywanie skarg i wniosków dotyczących postępowania dyscyplinarnego.

- Promowanie przestrzegania praw równości oraz bezpieczeństwa i higieny pracy.

W dużych organizacjach można specjalizować się w jednym lub dwóch z tych obszarów. W mniejszych firmach zazwyczaj pracownik kadr będzie miał do czynienia z wszystkimi aspektami tej pracy.

Starając się o zatrudnienie w dziale kadr należy spełniać szereg wymogów związanych z kwalifikacjami, umiejętnościami i wiedzą merytoryczną.

Aby zdobyć szczegółowe informacje, jakie niezbędne warunki należy spełnić, aby ubiegać się o tego rodzaju pracę, zapraszamy do kontaktu z National Careers Service, gdzie można otrzymać darmową, profesjonalną poradę zawodową. Wybierając numer 0800 093 1114 w godzinach od 09:00 do 17:00, od poniedziałku do piątku, jest możliwość porozmawiania z doradcami w języku polskim. Zapraszamy.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
 
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !
ABC